University of Connecticut, UCONN.

Publiczna uczelnia założona w 1881 roku. Na uniwersytecie studiuje ponad 30,000 studentów.
Zajęcia odbywają sie na 6 campusach: Storrs, Avery Point, Hartford, Stamford, Torrington, Waterbury.

Czesne na rok akademicki wynosi około $11,000 dla mieszkańców stanu CT, dla pozostałych ponad $27,000. Koszt akademika z wyżywieniem dodatkowe $10,000. W rankingu U.S. News & World Report zajmuje 58 miejsce w kraju.

Z pytaniem, czy to prawda, że może nie być polskiego lektoratu w nowym roku akademickim, nasz portal zgłosił się do Rosy Chinchilla, Head Department of Literatures, Cultures and Languages na UCONN.

Oto co usłyszeliśmy:

“Nie, to nie jest prawda. Poszukujemy lokalnego instruktora języka polskiego”.

Profesor Chinchilla również dodała, że „Nie mamy wystarczających środków, by zatrudnić instruktora
z Polski albo zatrudnić na cały etat instruktora języka polskiego”.

Obecnie na I poziomie języka polskiego uczy się siedmioro studentów, a na poziomie II jest ich czworo. Zwykle na lektoracie językowym jest około 20 studentów.

Danuta Świątek