“MOJA RODZINA”. Justyna Kubicka. 13 lat.

Moja rodzina to moja mama, mój tata, moja starsza siostra i ja, Justynka. Mam też rodzinę w Polsce i tam mam kotka i pieska – Mile. Bawię się z nimi tylko podczas wakacji. Tutaj nie mam zwierzątka, bo moja kochana mama lubi tylko te w Bronx ZOO ! Ale jak dorosnę to zaraz sobie kupię.

Fajna jest moja rodzinka i często bywa w niej wesoło. Oboje rodzice pracują, a mama jeszcze w polskiej szkole. Ma przez to bardzo mało czasu, najczęściej zapomina zrobić zakupy i wtedy zawsze dzwoni do taty i mówi: “kochanie może mógłbyś kupić coś tam …..”. Za to nigdy nie zapomni zapytać, jak u nas w szkole?, zawsze jest na wywiadówce i na moim występie. Zawsze też ma czas dla uczniów i rodziców, bo u nas w domu ciągle dzwoni telefon.

Tatuś jest od wszystkiego, co się w domu psuje. Moja siostra jest w trudnym wieku – jak mówi mama i dlatego czasami trzeba jej schodzić z drogi, a nie zawsze mi się to podoba.

Uwielbiam rodzinne wakacje, często wyjeżdżamy na Florydę, raz nawet byliśmy tam na Boże Narodzenie i było super układać prezenty pod palmą i kąpać się w oceanie w Nowy Rok. Tatuś wyszukuje takie dziwne rzeczy do robienia na wakacjach – a to karmimy krokodyle, latamy balonem i musimy wstać o 3 nad ranem, albo w parku rozrywki jeździmy tymi strasznymi wyciągami. Ze strachu ja szczypie mamę a ona albo się modli, albo woła “wysiadamy!” – wysoko nad ziemią. Ale jest wtedy wesoło! Troszkę mniej wesoło jest, jak mama domaga się porządku u nas w pokoju, bo po co sprzątać, skoro wszystko jest nam potrzebne i musi być blisko.

Kocham moją rodzinę bo są blisko, pomagają mi i jest nam fajnie. Kocham też babcie, ciocie i kuzynki w Polsce, bardzo za nimi tęsknię, ale zobaczę je w wakacje.
Justynka