DPS

“Pluszaki dla autystycznych dzieci w Strzelnie”

Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Kolejną porcję zabawek w akcji naszego portalu “Pluszakowy Most” otrzymali wychowankowie przedszkola dla dzieci autystycznych i o specjalnych potrzebach edukacyjnych w Strzelnie. Przedszkole istnieje przy Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym od 2009 roku. Obecnie ma pod opieką 15 dzieci, nie tylko z autyzmem, ale i różnorodnymi zaburzeniami w rozwoju.

Autyzm jest biologicznie uwarunkowanym zaburzeniem rozwojowym. Dotyka wszystkich obszarów funkcjonowania, szczególnie relacji z innymi ludźmi, komunikowania się i zachowań. Dziecko nie potrafi zbudować z nikim relacji, zaprzyjaźnić się. Izoluje się od świata zewnętrznego, wybiera własny, wewnętrzny świat.

Przedszkola dla dzieci autystycznych były w Polsce do niedawna rzadkością. Jednak od kilku lat dynamicznie powstają w kolejnych miastach Polski.

Kadrę przedszkola w Strzelnie stanowią pedagodzy specjalni, psycho-pedagog, logopeda, rehabilitant, terapeuta i masażysta. Podczas codziennych zajęć pracują ze swoimi podopiecznymi różnymi metodami, dostosowując je do możliwości i potrzeb konkretnego dziecka. Dzieci poprzez zabawę poznają siebie
i swoje otoczenie, mają możliwość doświadczania świata wszystkimi zmysłami.

Dzięki oddanym i serdecznym osobom pracującym w przedszkolu, w tym pani Ewie Orchowskiej czy dyrektor Elżbiecie Lewandowskiej, w przedszkolu panuje ciepła, rodzinna atmosfera.

Zbiórka zabawek dla polskich potrzebujących placówek wciąż trwa. Jeżeli posiadają Państwo pluszaki (muszą być w bardzo dobrym stanie), gry, zabawki, książeczki, którymi Państwa dzieci przestały się już interesować, prosimy dzwonić: tel. 347-475-8966 lub przesyłać je na adres:

Polonijny portal www.DobraPolskaSzkola.com
60-02 69 Ave.
Ridgewood, NY 11385

Malwina Prus – ZielińskaSponsorem akcji jest firma wysyłkowa DOMA Export z Linden, NJ.

Doma

Zobacz również:

“Zabawki akcji “Pluszakowy Most” dotarły do Ośrodka Wspierania Dziecka i Rodziny w Inowrocławiu”

Firmy wspierające akcję “Pluszakowy Most”

“Akcja Pluszakowy Most w Polskiej Szkole im. Henryka Sienkiewicza na Brooklynie”

“Kolejne pluszaki i zabawki zawędrowały do polskich przedszkoli!”

Akcja “PLUSZAKOWY MOST”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *