Dzieci polecają: “Chętnie wrócę do zoo!”

Lew w Bronx Zoo. Fot. Kimberly Piekawa.

Dotarliśmy całą klasą do Zoo na Bronxie. Byłam tu z rodzicami i siostrą wiele razy, ale ciągle jestem podekscytowana jak tu przyjeżdżam. Za każdym razem zastanawiam się, co nowego zobaczę.

Nasza klasa jest podzielona na pięć grup. Jestem w grupie z Jenną, Katharine i Lily. Opiekuje się nami tata Jenny.

Najpierw zatrzymujemy w sekcji afrykańskiej „African Plains”. Sądzę, że tutaj są też zwierzęta z Nigerii, o której teraz uczymy się w szkole. Najbardziej podobają mi się nyalas. Podobne są do saren, które przychodzą do naszego ogródka przed domem. Nyalas są gatunkiem antylopy. Samce mają długie
i trochę kręcone rogi, a samice nie.

Na ścieżce spotkałam pawia z wielkim ogonem, który nie bał się ludzi. Zatrzymał się i patrzył na mnie. Uniósł ogon i dokładnie zobaczyłam jego zielone pióra, na których były niebieskie, duże oczka.
Tata Jenny powiedział, że pawie nie są dobrymi zwierzętami domowymi. Potrafią dziobać swojego właściciela albo inne zwierzęta.

Odwiedziliśmy też sekcje Madagascar, gdzie przyglądałam się mamie małpie, noszącej małe dziecko na plecach. Małpka fikała nogami i wydawała dźwięki, jakby śmiała się. Była podobna w zachowaniu do dziecka.

Nie znoszę karaluchów, których jest pełno na tej wyspie i można je było oglądać w zoo.

Najbardziej polecam sekcję World of Reptiles, moje ulubione miejsce w Bronx Zoo, bo można tam obejrzeć żółwie. Uwielbiam żółwie. Fascynuje mnie to, że one potrafią żyć sto lat jak ludzie.
Niektóre żyją jeszcze dłużej.

Żółwie w Bronx Zoo. Fot. Kimberly Pienkawa.

Koleżankom podobały się grube żaby, ale ja zdecydowanie wolę żółwie.
Czy wiecie, że jest gatunek trującej żaby?

Dużo czasu spędziliśmy przy Sea Lion Pool, gdzie pływają foki. Chciałabym pływać tak jak foka, pewnie pływałabym na zawodach sportowych i wygrała medal na olimpiadzie.

Kimberly w Bronx Zoo w Nowym Jorku.

Nasza szkolna wycieczka trwała 4 godziny i uważam, że to był wspaniały dzień, bo mogłam oglądać różne zwierzęta. Nie padał deszcz. Lunch jedliśmy na dworze. Podzieliłam się czekoladą z koleżankami.

Bardzo chętnie wrócę do zoo.

Tekst i zdjęcia: Kimberly Pienkawa, uczennica 3 klasy,
najmłodsza reporterka portalu Dobra Polska Szkoła.

PRZYDATNE INFORMACJE:

Bronx Zoo jest otwarte od poniedziałku do piątku w godzinach od 10 do 17.00, a w weekendy do 17.30.
Ceny biletów: Dorośli $16, dzieci (3-12 lat) $12, emeryci (65 lat i więcej) $14.

UWAGA: środy to dzień, w którym obowiązuje cena ‘suggested donation’ czyli każdy płaci ile uważa za słuszne.

Za każdą atrakcję trzeba płacić np.: karuzela $3, ogród motyli $3, film $5, autobus $3.
Parking $13.

Opłaci się zostać członkiem zoo i wykupić membership. Roczna składka dla rodziny: $129 lub $164.
Wtedy atrakcje są wliczone.