DPS

TED: Britta Riley – ogród w moim mieszkaniu

Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Mieszkasz w dużm mieście, nie masz ogrodu i chciałbyś mieć zdrową, sprawdzoną żywność na wyciągnięcie ręki? Masz chociaż jedno słoneczne okno w swoim mieszkaniu? Jeżeli tak, możesz mieć dostęp do własnego ogródka w bardzo prosty sposób!

Britta Riley chciała sama hodować swoją żywność w swoim małym nowojorskim mieszkaniu. Wraz z przyjaciółmi opracowała system uprawy roślin w zużytych plastikowych butelkach, który nazwała Windowfarm Project. Testowała, opisywała i ulepszała system przy pomocy mediów społecznościowych, wypróbowując jednocześnie wiele wariantów
i szybko wybierając najbardziej optymalny system. Można to nazwać rozproszonym zrób-to-sam. A rezultaty? Przepyszne.

Tłumaczenie: Monika SulimaWięcej na temat okiennych ogrodów na stronach:
www.windowfarms.org
http://our.windowfarms.org
http://gizmodo.com/windowfarms/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *