DPS

Pokaz kolekcji Małgorzaty Dudek na New York Fashion Week

Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Jej projekty to mistrzowskie połączenie luksusu
i awangardy, dzięki czemu grono jej klientek jest bardzo zróżnicowane, a każda kreacja jest niepowtarzalnym dziełem sztuki. W swoich kreacjach wykorzystuje głównie ekologiczna skórę i jedwab.

12 września 2012 roku odbył się pokaz najnowszej kolecji Wiosna – Lato 2013 młodej polskiej projektantki Małgorzaty Dudek, która zadebiutowała na nowojorskim prestiżowym Mercedez Benz Fashion Week w Nowym Jorku.

Dudek nazywana jest następczynią Alexandra McQueen’a a kreacje młodej projektantki można zobaczyć w tak wielkich modowych tytułach jak : Vogue, Harper’s Bazaar czy Elle. W jej sukienkach chodzi znana aktorka Katherine Heigl, Rachel Bilson, z kolei
w Polsce dla Justyny Steczkowskiej stworzyła cały zestaw kreacji wykorzystany w teledysku piosenkarki.
Jej projekty są wykorzystywane przez najsławniejszych stylistów na świecie.

Jak twierdzi sama projektantka nigdy nie patrzy na panujące trendy, inspiracje przychadzą z różnych stron.
W kolekcji zaprezentowanej nowojorskiej publiczności inspiracją była natura, a szczególnie pająki i tarantule, mające mocne przepiękne barwy. Takie właśnie kolory mogliśmy oglądać na nowojorskim pokazie.

Warto dodać, że jest to pierwsze i do tej pory jedyne wydarzenie, organizowane we współpracy z amerykańską agencją IMG.


Realizacja: www.DobraPolskaSzkola.com

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *