Sukces Polaków w 24. Konkursie Prac Młodych Naukowców UE

Młodzi polscy badacze znaleźli się wśród zwycięzców finału 24. Konkursu Prac Młodych Naukowców UE (EUCYS) odbywającego się w dniach 21-26 września w Bratysławie. Reprezentujący nasz kraj podczas finałów uczniowie i absolwenci są laureatami Polskich Eliminacji EUCYS.

Jak informuje Krajowy Fundusz na rzecz Dzieci (organizator Polskich Eliminacji EUCYS), jedną z trzech I nagród w wysokości 7.000 EUR i nagrodę honorową zdobył Jakub Nagrodzki z Łomży, uczeń Worth School w Wielkiej Brytanii, za pracę (napisaną jeszcze w gimnazjum) “Synteza trimetyloguanozynowych analogów kapu o potencjalnym znaczeniu w terapii genowej”.

Jedną z trzech III nagród w wysokości 3.500 EUR zdobyła natomiast Anna Kuśnierczak z Mieczewa, absolwentka LO św. Marii Magdaleny w Poznaniu, za pracę “Wpływ różnych ekosystemów na rozrodczość murarki ogrodowej (Osmia rufa L.) na przykładzie łąki, sadu, lasu i arboretum”.

Nasz kraj reprezentował także Tymoteusz Król z Wilamowic, absolwent IV LO w Bielsku-Białej, z pracą “Ogólny opis kobiecego stroju wilamowskiego ze szczególnym uwzględnieniem ubiorów żałobnych i trumiennych”.

To kolejne nagrody po całej serii sukcesów reprezentantów naszego kraju – informuje Fundusz. Nagrody główne w konkursie to przede wszystkim prestiż i gratyfikacja finansowa – co roku trzy równorzędne pierwsze nagrody warte są po 7.000 euro, drugie nagrody – po 5.000 euro, a trzecie – po 3.500 euro.
Gratulujemy!

Więcej o Konkursie Prac Młodych Naukowców UE na stronie fundusz.org/konkurs