DPS

Balet “Dziadek do orzechów”. Do 3 stycznia 2015

Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

New York City Ballet: George Balanchine’s The Nutcracker

„Dziadek do orzechów” to jeden z najbardziej znanych baletów na świecie. To ponadczasowe przedstawienie, które powraca na sceny teatrów każdego roku, w okolicach świąt Bożego Narodzenia. Spektakl ten w sposób szczególny przybliża nam, poprzez fabułę i cudowną muzykę Piotra Czajkowskiego, nastrój i fantastykę tego święta. Mała dziewczynka, Klara dostaje w prezencie dziadka do orzechów. Po zabawie, tańcach wokół choinki zapada w sen. Dziadek do orzechów przeistacza się w pięknego księcia Koklusza. Ożywają również ołowiane żołnierzyki, lalki i inne zabawki. Pojawiają się myszy (ze swoim królem), gnomy, śnieżynki. Pojawia się też Wieszczka Cukrowa, Mistrz Ceremonii, tancerki i tancerze, a książę Koklusz zaprasza Klarę w fantastyczną podróż. Razem wędrują przez Krainę Słodyczy, gdzie wszystko jest barwne, pachnące, smakowite i panuje ogólna radość.

Czas trwania: 90 min.

David H. Koch Theater (at Lincoln Center),
20 Lincoln Center Plaza, (at 63rd St),
New York

Bilety: $29–$225.
Kup online: TUTAJ

Terminy przedstawień:

Poniedziałek, 7pm
Wtorek, 2pm, 7 pm
Środa, 2pm, 7 pm
Czwartek, 7pm
Piątek, 8pm
Sobota, 2pm, 8 pm
Niedziela, 1pm, 5pm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *