DPS

IV edycja Konkursu „Być Polakiem” Fundacji „Świat na Tak”

Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w III edycji Konkursu „Być Polakiem”. Konkurs kierowany jest do młodzieży polonijnej mieszkającej i uczącej się w krajach Europy, Ameryki Północnej i Południowej, Afryki,
Azji i Australii. Jego celem jest podtrzymanie tożsamości narodowej, postaw patriotycznych i społecznych młodych Polaków.

W drugiej edycji Konkursu w 2011 roku wzięło udział ponad 300 uczestników. Laureaci w nagrodę zostali zaproszeni do Polski na Finałową Galę, która odbyła się w najpiękniejszej sali Zamku Królewskiego w Warszawie, a potem pojechali na dziesięciodniowy obóz. Dla wielu z nich był to pierwszy pobyt w Polsce,
a dla wszystkich powód do wzruszeo i pogłębionej refleksji.

Jeśli masz 9 – 25 lat, znasz polski ale żyjesz zagranicą, lubisz Polskę i chcesz w nagrodę przyjechać do Ojczyzny, prześlij pracę pisemną lub multimedialną na jeden z tematów:

– grupa 1. (9 – 10 lat): Tajemnica rodzinnej pamiątki.
– grupa 2. (11 – 12 lat): List do Starego Doktora. (Janusza Korczaka)
– grupa 3. (13 – 15 lat): Opowieść rodzinna, którą warto ocalić od zapomnienia.
– grupa 4. (16 – 19 lat): Odsiecz wiedeńska oczyma jej uczestnika.
– grupa 5. (studenci, do 25 roku życia): Odblaski polskości…

Aby wziąć udział w Konkursie musisz wypełnić Formularz Zgłoszeniowy oraz przesłać swoją pracę zgodnie
z Regulaminem. Zapoznaj się z tematami prac w swojej grupie wiekowej i do 28 lutego 2013 r. podziel się z nami swoimi pomysłami. Decyduje data stempla pocztowego. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody, w tym wyjazd do Polski, zwiedzanie Sejmu RP, uroczysta gala wręczenia nagród w Zamku Królewskim w Warszawie!

REGULAMIN KONKURSU

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

Koordynator Konkursu „Być Polakiem”:
Fundacja „Świat na Tak”
Al. J. Ch. Szucha 27
00-580 Warszawa

www.swiatnatak.pl

Krzysztof Majak – tel. +48 22 629 35 75, k.majak@swiatnatak.pl

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *