DPS

“Pluszakowy Most” ponownie zawitał do Polskiej Szkoły im. Henryka Sienkiewicza na Brooklynie!

Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

800

Chcę dać trochę moich zabawek innej dziewczynce, która nie ma tylu lalek co ja! – powiedzała 6 letnia Nicole.
Niektóre dzieci nie mają mamy i taty, i jak dostaną zabawki od nas, już nie będzie im smutno! – dodała
z przekonaniem jej koleżanka Ola.

Takie wypowiedzi można było usłyszeć w trakcie drugiej już zbiórki zabawek, książeczek i wszelkiego rodzaju przytulanek, którą przeprowadzono w Polskiej Szkole im. Henryka Sienkiewicza na Brooklynie. Dyrekcja szkoły ponownie ogłosiła ją wśród swoich uczniów, przyłączając się do akcji “Pluszakowy Most” organizowanej od 2 lat przez nasz portal.

W sobotę, 26 stycznia, od samego rana dzieci, rodzice i nauczyciele wrzucali do wielkich pudel torby
z kolorowymi przytulankami. Efektem była, podobnie jak w ubiegłym roku, rekordowa ilość zebranych zabawek w porównaniu z innymi zbiórkami prowadzonymi przez nasz portal w ciągu roku. Tym razem pluszaki pojadą do dzieci z domów dziecka i placówek opiekuńczych w Inowrocławiu, część z nich również poleci do Domu Dziecka w Limie (Peru).

most-copy-1

Anna Kubicka, dyrektor Polskiej Szkoly im. Henryka Sienkiewicza i Marta Kustek, redaktor naczelna www.DobraPolskaSzkola.com

Anna Kubicka, dyrektor Polskiej Szkoly im. Henryka Sienkiewicza i Marta Kustek, redaktor naczelna www.DobraPolskaSzkola.com

Podobnie jak w ubiegłym roku, nauczyciele szkoły wykorzystali temat zbierania zabawek dla dzieci, które ich nie mają, jako punkt wyjścia do rozmowy z uczniami o tym, co znaczy dzielić się z innymi dziećmi, a szczególnie z takimi, które nie mają swoich rodzin i zabawek, o których marzy każdy młody człowiek. Dzieci wydawały się doskonale rozumieć cel zbiórki i całe przesłanie akcji.

Każda akcja, która uczy dobrych zachowań społecznych jest potrzebna. – powiedziała Agata, mama Diany i Oskara, uczniów polskiej szkoły – Mają one korzystny wpływ i dają wzorce na przyszłość. Szczególne znaczenie mają one dla młodszych dzieci. Przy takich działaniach podejmują one swoje pierwsze trudne decyzje – “Moje do tej pory zabawki, mają otrzymać inne dzieci!”- Obok charakterystycznego dla tego wieku myślenia w trybie “ja, dla mnie”, pojawia się myślenie “ktoś inny, dla kogoś innego”. Nasze dzieci mają wielkie serca. Szczerze wyrażały chęć podzielenia się czymś, co może innym, mniej szczęśliwym dzieciom, przynieść chociaż trochę radości. I nawet nie chodzi tu o ilość zabawek, które ofiarowały, bo często była to jedna lub dwie, ale były to niejednokrotnie te szczególne, te do tej pory własne i ukochane zabawki!

most_1-copy

Przypomnijmy, że akcja Pluszakowy Most trwa przez cały rok. Zbierane są w niej zabawki, które potem przesyłane są do różnych miejsc, w których są one potrzebne. Początkowo były to małe wiejskie przedszkola i placówki opiekuńcze, potem do redakcji www.DobraPolskaSzkola.com zaczęły napływać prośby o wysyłkę
z adresami miejsc, w których również dzieci marzyły o zabawkach, wśród nich na przykład znalazło się specjalne przedszkole z autystycznymi dziećmi w Strzelnie. Obecnie wysyłamy do wybranych Domów Dziecka i placówek wychowaczych, a w tej edycji, nie tylko do Polski, ale i Peru!

Bardzo dziekujemy całej szkole za udział w akcji – za zaangażowanie nauczycieli i rodziców. Dziękujemy oczywiście samym dzieciom za podarowane zabawki. Szczególnie dziękujemy pani Ani Kubickiej, dyrektor szkoły, za inicjowanie takich działań wśród swoich uczniów!

Sponsorem akcji Pluszakowy Most jest DOMA Export, dzieki ktorej wszystkie zabawki moga trafic do ich odbiorcow – dziekujemy!

Marta Kustek
Fot. Agata Skowrońska

Doma

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *