DPS

Polecamy: “Bajka o kochaniu” – książka Katarzyny Hartwich.

Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

bajka.o.kochaniu Co to jest miłość?
– Nie wiem.
– Przecież kochasz…
– Kocham.
– Więc wiesz.
– Nie wiem. Czasami czuję, jak skrada się cicho i…
– I?
– I jest.
– Jest?
– Jest.

Bajka o kochaniu. Dorota Hartwich. Ilustracje Tomasz Jakub Sysło. Wydawnictwo Format, 2012 r. Książka otrzymała Grand Prix Książka Roku w konkursie Komitetu Ochrony Praw Dziecka 2007 oraz wyróżnienie w prestiżowym konkursie Najpiękniejsze Książki Roku 2008, organizowanym przez Polskie Towarzystwo Wydawców Książek.

Ponieważ o miłości mówić można na różne sposoby i wieloma językami (a i to wciąż mało), “Bajka o kochaniu” jest wielojęzyczna (zawiera w sobie pięć wersji tekstu: polską, japońską, angielską, francuską i niemiecką).

Najbardziej powszechny, ale i najtrudniejszy temat ze wszystkich, jakim jest miłość, zyskuje tu świeżość i energię wiosennego dnia. Naturalność słów i obrazów trafi do serc czytelników nie tylko najmłodszych, ale i tych nastoletnich, i tych już dorosłych, a także tych, których wrażliwość budzą najmocniej już tylko wspomnienia pierwszego zakochania.

Mirosław Ratajczak, magazyn “Odra”

Katarzyna Hartwich: Dziennikarka, publicystka, krytyk sztuki. Z wykształcenia romanistka i filozof. Autorka wielokrotnie nagradzanej „Bajki o kochaniu” (m.in. Nagroda Główna 2007 w konkursie Komitetu Ochrony Praw Dziecka). Pisanie jest dla niej tropieniem śladów. Nie znosi wszelkiego nadmiaru. Pasjonuje ją kilka rzeczy, ale naprawdę magicznie czuje się w roli mamy. Lubi żyć, bo życie dostarcza zdziwień.

Do kupienia: http://www.bookmaster.pl/bajka,o,kochaniu/hartwich,dorota,syslo,tomasz,jakub/ksiazka/122922.xhtml

Można ją również kupić w wersji elektronicznej https://itunes.apple.com/pl/app/love-round-and-round/id491817343?mt=8

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *