DPS

“Myszka i dojrzała truskawka”

Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

pchp3

Coroczne forum, organizowane na temat dzieci w West Nyack, przyciąga polityków ze stanu Nowy Jork i tych, którzy pracują w różnych organizacjach pomocy dzieciom i rodzinom. Goszczą na nim też rodzice, którzy skorzystali z tej pomocy i dzielą się swoimi spostrzeżeniami.

W tym roku moją uwagę przyciągnęła 38-letnia Olga Sarmiento, imigrantka z Kolumbii. Matka 7-letniego Kevina
i 5-letniej Nicole. Jej córka skorzystała z pomocy w ramach Parent-Child Home Program.
Co za tym kryje się?

– Koorydnatorka programu przychodziła do naszego domu dwa razy w tygodniu i przez godzinę pracowała
z moją córką, i podpowiadała mi jak nauczyć dziecko czytania – mówi Olga. – Za każdym razem przynosiła inną książkę i zabawkę. Córka przez 2 lata bardzo skorzystała z tej pomocy. Teraz jest w zerówce i należy do grupy najbardziej zaawansowanych dzieci w czytaniu. Przy łóżku trzyma też swoją ukochaną książkę o myszce
i dojrzałej trukawce, którą dostała w ramach Parent-Child Home.

Niewielu rodziców słyszało o tym programie pomocy.

Olga, na szczęście, trafiła do Julie, koordynatora Family Resource Center w szkole podstawowej, do której chodzą jej dzieci. Julie wiedziała jak pomóc Kolumbijce.

Wspomniany program jest dostępny w East Ramapo, Nanuet, North Rockland, Nyack i jest skierowany do tych rodziców, których nie stać na przedszkole dla dzieci w wieku 3-4 lat. W ubiegłym roku w Rockland z pomocy
w ramach Parent-Child Home skorzystały 64 rodziny.

Program Parent-Child Home nie jest nowym programem. Został opracowany przez psychologów 50 lat temu
i jest dostępny w całym kraju.

Niech go nie przegapią ci, którzy mogą z niego skorzystać i skierują swoje kroki do szkolnych Family Resource Center.

Danusia Świątek

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *