DPS

Philadelphia: “Serce dla Adasia” impreza charytatywna Fundacji „Polonia For Kids”. 13 kwietnia.

Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Adaś-A

13-go kwietnia, o godz. 19-ej, w Domu Polskim przy 9150 Academy Rd w Filadelfii odbędzie się impreza „Serce dla Adasia” zorganizowana przez organizację charytatywną „Polonia For Kids” – ktorej celem jest zbiórka pieniędzy dla 7-letniego Adasia Aftyki z Lublina, czekajacego na operację oka w nowojorskim szpitalu.

W programie imprezy: aukcja malarstwa artystów współpracujących z Druch Studio Gallery, występ kabaretowy RYSZARDA DRUCHA i TADEUSZA TURKOWSKIEGO, koncert muzyka, kompozytora i wokalisty JANUSZA SMULSKIEGO.

Adaś jest dzieckiem niewidomych rodziców i w wyniku choroby stracił już jedno oko. Obecnie grozi mu całkowita utrata wzroku, jedynym ratunkiem jest specjalistyczne leczenie w klinice Memorial Sloan-Kettering Cancer Center w Nowym Jorku. W takim celu Adaś wraz z babcią pojawili się w Wielkim Jabłku, gdzie 12 lutego miała rozpocząć się kuracja, która niestety została wstrzymana. Klinika zażądała wpłacenia pełnej kwoty za leczenie – 120 000 dolarów – i nie zgodziła się na rozłożenie jej na raty. W związku z tym babcia wraz z wolontariuszami zorganizowała akcję pozyskiwania dodatkowych środków.

Wiecej na blogu Adasia: http://aftyka.blog.onet.pl/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *