“Czy będzie wojna?”

wojna.korea

– Czy będzie wojna? – pyta Natalie, po powrocie ze szkoły.

Córka patrzy mi w oczy.

– Kacie mówi, że będzie wojna z Północną Koreą – dodaje. – Kacie codziennie czyta w Internecie o rakietach.
– Nie martw się, nie będzie wojny – zapewniam córkę.
– Jesteś pewna?
– Jestem.

Mówię prawdę.

– Gdyby rakiety przyleciały do Ameryki, to na pewno wylądowałyby w Waszyngtonie, a nie u nas – myśli na głos córka. – Wszystkie dzieci w klasie wiedzą, że Północna Korea nie lubi Ameryki.

Lekcja polityki.

Dla mnie większym zagrożeniem jest potencjalna awaria lokalnej elektrownii jądrowej niż konflikt z Koreą. Elektrownia znajduje się 12 mil od naszego miasta. Ale tego tematu nie ruszam, żeby za dużo nie straszyć dziecka.

Wychowawczyni Natalie znalazła nowy sposób na odwrócenie uwagi swoich ciekawskich uczniów, którzy na lekcjach zarzucają ją pytaniami o rakiety w Korei. Codziennie zabiera ich na wirtualną wycieczkę do zoo w San Diego, żeby zobaczyć co robią pandy. Właśnie zabieram się z nimi.

Wystarczy wpisać adres: www.sandiegozoo.org, a potem wybrać opcję Panda Cam Live.

I już niepokój mija, gdy patrzy się na dorodną pandę, powoli skubiącą liście bambusa.

Wojny nie będzie!

Danusia Świątek