DPS

“Uśmiech dla Dziecka”

Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

IMG_6198-82

20 kwietnia w Szkole Kultury i Języka Polskiego w Bridgeport odbył się Dzień Uśmiechu. Parę miesięcy temu dzieci z naszej szkoły podarowały Ojcu Lucjanowi Królikowskiemu Order Uśmiechu. Ponieważ mocno się przy tym napracowały, zarząd i nauczyciele szkoły postanowili również zorganizować coś, co przysporzy nie jeden, ale wiele uśmiechu na twarzyczkach dzieciaczków.

Rano jak zwykle rozpoczęliśmy zajęcia naszą 30-to minutową religią. Oczywiście tematem przewodnim rozważań Ojca Michała w kaplicy byly “radość” i “uśmiech”. Wszystkie dzieci, nauczyciele, rodzice dumnie prezentowali przyklejony na piersi znak z uśmiechniętą buźką.

Następnie wszyscy ze swoimi kocami, poduszkami i przyniesionymi z domu pluszakami, udaliśmy się do sali pod kościołem na SUPER NIESPODZIANKĘ, którą był gościnny występ dzieci ze Szkoły Języka Polskiego
w Derby i przedstawienie teatralne pt. Królewna Śnieżka. Radości i zaciekawienia było mnóstwo.
Świetnie opracowana bajka, urozmaicona współczesnymi przebojami, zebrała ogromne brawa. Uczniowie
w skupieniu i ciszy (co się rzadko zdarza) śledzili fabułę przedstawienia. Dziękujemy nauczycielkom z sąsiedniej szkoły – pani Anecie Matyszczyk i Basi Wojcieszek za to, że przyjechały do nas i sprawiły dzieciom tyle radości!

snizka2

W tym samym czasie nasza starsza młodzież, którą niekoniecznie już interesuje Królewna Śnieżka, rozgrywała mecz ping – ponga w sali szkolnej pod czujnym okiem pana Grzegorza Szydłowskiego.

Po zakończonym przedstawieniu rodzice i zarząd zaprosili wszystkich obecnych na gofry, które pieczone były już od wczesnych godzin porannych. Gofry oczywiście z bita śmietaną, dżemem i cukrem pudrem znikały w oka mgnieniu. Mamy przygotowały hot-dogi, które niezmiennie cieszą się ogromnym zainteresowaniem naszej dzieciarni.

Po wspólnym posiłku pożegnaliśmy gości z Derby i nasi uczniowie wygodnie porozkładali się na kocach, bo rozpoczął się już seans filmowy. Młodsze dzieci oglądały Króla Lwa, starsze w szkole film przeznaczony dla trochę dojrzalszego widza „Zaczarowane krzesło”. W trzech mikrofalówkach narobiliśmy całą ogromną miskę popcornu, również, pan od naszej piłki nożnej Wojtek Orłowski podarował całą torbę gumowych, kwaśnych robaków (nie wiem dlaczego, ale dzieci uwielbiają te cukierki!!!).

sniezka1

To był naprawdę udany dzień! Na koniec każde dziecko dostało kolorowy balonik, żeby dłużej pamiętało o UŚMIECHNIĘTYM DNIU w Szkole Kultury i Języka Polskiego w Bridgeport.

Izabela Pardo – Małecka
Dyrektor Polskiej Szkoły Kultury i Języka Polskiego
Bridgeport, CT

Zdjęcia: Archiwum szkoły

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *