Polecamy: „Piosenkowe zabawy dla dzieci”

Piosenkowe zabawy“Piosenkowe zabawy dla dzieci” autorstwa Elżbiety i Witolda Szwajkowskich to zbiór 15 piosenek z tekstami do śpiewania i tyle samo opisów oryginalnych zabaw.

W czasie opisanych w książce zabaw dzieci m.in. uczą się piosenek na pamięć, przyjmują role bohaterów utworów, wykonują gesty naśladujące czynności opisane piosenkami, przygotowują prace rysunkowe związane z tematyką tekstów.

Jednak zaproponowane ćwiczenia nie są typowymi zabawami o charakterze ruchowym czy plastycznym. Zostały raczej pomyślane tak, aby muzyka, rytm i ruch stały się elementami wspierającymi poznawanie i zapamiętywanie nowych słów, pojęć czy związków frazeologicznych. Do książki dołączona jest płyta z z nagraniami piosenek skomponowanych przez Stefana Gąsieńca i wykonanych przez Magdę Wasylik.

Dwie przykładowe piosenki z płyty:

„O kocie, co miał ubrań krocie”

„Zapracowana rodzinka”

PIOSENKOWE ZABAWY DLA DZIECI