“Cena psikusa”

Fot. WSAZ 3

Uczniowie highs schools czyli szkół średnich liczą dni do zakończenia swojej edukacji i wymyślają różne psikusy na pożegnanie w szkołach. Ale psikusy mają swoją cenę.

Przykład?

Siedmiu uczniów z East Carter High School w Grayson, w stanie Kentucky, wypuściło 10 tysięcy świerszczy w budynku szkolnym!

Owszem, świerszcze też są pożyteczne, gdy hoduje się je na pokarm dla owadożernych zwierząt i dodają romantyzmu zakochanym parom w letnie wieczory.

Ale w szkole, gdzie jest stołówka, dyrekcji nie było do śmiechu.

Trzeba było wezwać firmę do wyzbycia się owadów, a z tym wiążą się koszty.

Dyrekcja obliczyła, że za świerszczowego psikusa każdy z ‘dowcipnych’ uczniów powinien zapłacić po 600 dolarów. Za karę zabroniono im również uczestnictwa w orszaku podczas ceremonii zakończenia szkoły.

Kara, jak zawsze, wywołała różne reakcje. Nawet stanowy senator Kentucky, Robin Webb, stwierdziła, że jest ona ‘zbyt wysoka’ do czynu. Uczniowie szkoły protestują i domagają się pełnego uczestnictwa ukaranych kolegów w ceremonii na zakończenie szkoły.

Nie łączę się w proteście.

Psikusa ze świerszczami uznaję za destrukcyjnego. Nie bawią mnie dowcipy, do których używa się żywych zwierząt, nawet takich małych jak owady.

Kiedyś trzeba wydorośleć.

Danuta Świątek