DPS

Piknik seniorów z klubu Amber Health nad East River

Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Z okazji 4 lipca seniorzy klubu Amber Health spotkali się nad East River na pikniku. Było łowienie ryb (wyciągnęli węgorza), konkursy – na najciekawsze okrycie głowy i humor, oraz wspólne śpiewanie. Były też zimne napoje, słodki arbuz i pyszna pizza. No i oczywście doskonały nastrój!

Polski Klubu Seniora Amber Health funkcjonuje od 1 marca tego roku. Od czerwca posiada już stałą swoją siedzibę w polskiej dzielnicy Greenpoint w Nowym Jorku. Do klubu należy ponad 50 zarejestrowanych członków i ich liczba wciąż rośnie. Do Amber Health mogą wstąpić seniorzy mający ubezpieczenie Medicaid i po zarejestrowaniu mogą korzystać ze wszystkich świadczeń oraz zajęć, jakie oferuje organizacja. Członkowie mają dodatkowo zapewnione bezpłatne ciepłe posiłki, śniadanie i obiad, oraz podstawową opiekę medyczną,
a także dowóz i odwóz z klubu.

“Organizujemy wspólne wycieczki, spotkania z ciekawymi ludźmi, a także z poetami z klubu Telimena” – mówi Janusz Skowron, jeden z dyrektorów Amber Health – “są także prowadzone lekcje języka angielskiego, zajęcia komputerowe, pokazy filmów, rozgrywki w szachy i brydża.”

DPS
Zdjęcia i realizacja filmu: Janusz Skowron

Przygotowanie do wedkowania...

Przygotowanie do wedkowania…

Pan Mirek i pan Edmund z wegorzem

Pan Mirek i pan Edmund z wegorzem

W cieniu drzewa...

W cieniu drzewa…

Amber w kapeluszach

Amber w kapeluszach

Pani Bozena w oryginalnym kapeluszu wygrala konkurs

Pani Bozena w oryginalnym kapeluszu wygrala konkurs

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *