DPS

Komiks akcji „Naszym domu mówimy po polsku” autorstwa Damiana Szczepary

Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Do naszej akcji “W naszym domu mówimy po polsku” przyłączają się nie tylko rodzice i nauczyciele, ale także dzieci i młodzież. Z wielką przyjemnością informujemy, że 17-letni Damian Szczepara z Valley Cottage, NY, uczeń Ramapo High School, wykonał dla nas czarno-biały komiks zachęcający dzieci do mówienia po polsku.

Komiks skierowany jest do polskich dzieci w wieku 6 – 12 lat w USA, wśród których komiksowa forma jest bardzo popularna i ma je zachęcać do posługiwania się językiem kraju, z którego pochodzą. Calość jest czarno – biała, rozmiaru A4, dwustronna, składana kilkakrotnie aż do końcowego małego kwadratu. Rozkładając kolejno okienka komiksu, poznajemy scenę z życia w typowej polskiej rodzinie, w której dzieci urodzone w Stanach, nie zawsze chętnie chcą rozmawiać w domu w języku polskim. W naszym komiksie mama zachęca dzieci do ćwiczenia języka polskego przy okazji wykonywania codziennych domowych obowiązków. Mamy nadzieję, że w przyszłości ukażą się kolejne odcinki językowego komiksu.

Komiks będzie rozdawany na spotkaniach w polskich szkołach oraz dziecięcych i rodzinnych imprezach polonijnych, w których uczestniczy nasz portal.

Fragment komiksu Damiana Szczepary

Fragment komiksu Damiana Szczepary

Damian Szczepara rozwija swoje umiejętności tworząc na co dzień podobne rysunkowe projekty i biorąc udział
w różnych konkursach. Dzięki opracowaniu reklamy video „I Want My Google TV” znalazł się wśród 100 laureatów konkursu organizowanego przez Google. Na dodatek pięknie posługuje się polszczyzną. O jego zdolnościach pisaliśmy już na naszym portalu („Rośnie polski mistrz komiksu”).

Redakcja portalu www.DobraPolskaSzkola.com

One Response to Komiks akcji „Naszym domu mówimy po polsku” autorstwa Damiana Szczepary

  1. jula October 11, 2016 at 3:33 am

    Gratulacje dla Damiana!

    Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *