DPS

Pomoc dla Patricka

Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

W kwietniu i grudniu 2012 roku, Patrick przeszedł dwie operacje usunięcia guza z mózgu - Foto: Magdalena Gajovczyk

W kwietniu i grudniu 2012 roku, Patrick przeszedł dwie operacje usunięcia guza z mózgu – Foto: Magdalena Gajovczyk

Nowojorska Straż Pożarna organizuje imprezę rodzinną,
z której dochód zostanie przeznaczony m.in. na pomoc pięcioletniemu Patrickowi Gajovczykowi, polskiemu dziecku choremu na raka.

Rodzinny piknik, połączony ze spływem kajakowym, odbędzie się w sobotę, 10 sierpnia, w John J. Burns Town Park w Massapequa, na Long Island. Organizatorem imprezy jest nowojorski oddział straży pożarnej
z Massapequa oraz z Princeton Street na Queensie, gdzie pracuje ojciec Patricka.
Na uczestników pikniku, zarówno rodziców, jak i dzieci, czeka wiele atrakcji. Prócz spływu kajakowego będzie zorganizowany grill, liczne licytacje oraz zabawy i konkursy dla najmłodszych
z cennymi nagrodami.

Impreza rozpocznie się o godzinie 9 rano i potrwa do późnych godzin popołudniowych. Udział w pikniku może wziąć każdy, natomiast osoby chcące skorzystać z kajaków – ze względu na ich ograniczoną liczbę – muszą dokonać wcześniejszej rejestracji na stronie www.island-timing.com.

Patrick Gajovczyk choruje na bardzo rzadką odmianę raka mózgu u dzieci o nazwie spnet-etantr. Obecnie przechodzi przedostatni etap leczenia i jest poddawany protonowej radioterapii w Memorial Sloan Kettering Cancer Center.

Patrick Gajovczyk choruje na bardzo rzadką odmianę raka mózgu u dzieci o nazwie spnet-etantr. Foto: Magdalena Gajovczyk

Patrick Gajovczyk choruje na bardzo rzadką odmianę raka mózgu u dzieci o nazwie spnet-etantr. Foto: Magdalena Gajovczyk

“Partick 21 sierpnia skończy pięć latek – mówi Magdalena Gajovczyk, mama dziecka. – Lekarze zdiagnozowali u niego raka w kwietniu 2012 roku, kilkanaście dni później miał pierwszą operację usunięcia guza z mózgu, drugą przeszedł pod koniec grudnia. Później miał podaną chemię, a obecnie kończy protonową radioterapię”.

Patrick jest leczony w Memorial Sloan Kettering Cancer Center na Manhattanie, lecz specjalistyczne
i nowatorskie zabiegi przechodzi w szpitalu w New Jersey.

Ciężka choroba dziecka nie jest jedynym problemem rodziny Gajovczyków. Dodatkowo ich dom na Rockaway został poważnie zniszczony podczas ubiegłorocznego huraganu Sandy, który przeszedł nad Nowym Jorkiem.

Więcej informacji na stronie www.princetonst4patrick.com

Wojciech Maślanka

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *