DPS

„Czy było warto? Odyseja dżinsowych kolumbów”- losy emigrantów na podstawie własnych przeżyć autorki Liliany Arkuszewskiej.

Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Okładka ksiazki Liliany Arkuszewskiej-1

Żyjemy w czasach ciągłej gonitwy. Miło jest zatrzymać się na chwilę, porozmawiać i otoczyć serdecznością.
Ale kto ma na to dzisiaj czas? Otóż udało mi się poznać taką osobę, ciepłą, pogodną i wyjątkowo szczerą.
Taką, która potrafi uśmiechnąć się zachowując radosną równowagę między przeszłością i teraźniejszością.
Tą szczególną postacią jest Liliana Arkuszewska bohaterka mojego wywiadu i autorka ksiażki „Czy warto było? Odyseja dżinsowych kolumbów”. Wolumin jest literackim debiutem pisarki, która na pozór z banalnego, prozaicznego w latach 80-tych powodu rozpoczęła wielką życiowa podróż.

Swoje losy i losy polskich emigrantów, które opisała czyta się jednym tchem. Książka, której nie można ominąć już w następnym tygodniu dostępna będzie w nowojorskiej księgarni “Polonia” przy Greenpoint Ave.

[gplayer href=”http://www.dobrapolskaszkola.com/wp-content/uploads/2013/08/Liliana-Arkuszewska-wywiad-radiowy-klaps-1-1.mp3″][/gplayer]

[gplayer href=”http://www.dobrapolskaszkola.com/wp-content/uploads/2013/08/Liliana-Arkuszewska.mp3″][/gplayer]

Rozmawiała: Elżbieta Gruszfeld

Liliana Arkuszewska z domu Ogłozińska urodziła się w 1956 roku. Wyrastała w Szczecinie. W 1981 roku opuściła swoje miasto i kraj wyjeżdżając z rodziną do Paryża . Po ośmiomiesięcznym pobycie nad Sekwaną wyemigrowała do Kanady i zamieszkała w Ottawie.

Nowe realia życia zmusiły ją do przekwalifikowania się z geodety na grafika i poligrafa. Przez kilka lat pracowała w firmie telekomunikacyjnej Mitel jako Projektant Graficzny w dziale Global Creative Services and Marketing,
a od 1993 roku jako Menedżer Redakcji Technicznej w Agencji Reklamowo – Wydawniczej Nortext Multi Media.

Zagorzała miłośniczka morza i tropiku. Autorka blogu http://owocdecyzji.com poświęconemu życiu na obczyźnie
i promującego książkę pt. „Czy było warto? Odyseja dżinsowych kolumbów”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *