DPS

HistoryPaint.pl – konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży mieszkających poza granicami Polski

Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Ośrodek Działań Artystycznych DOROŻKARNIA w Warszawie zaprasza polonijną młodzież i dzieci do udziału
w konkursie plastycznym HISTORYPAINT.PL, pod honorowym patronatem Małżonki Prezydenta RP Pani Anny Komorowskiej.

Konkurs plastyczny adresowany jest do dzieci i młodzieży (11 – 19 lat), mieszkających poza granicami Polski, narodowości polskiej lub mających korzenie polskie. Przedmiotem jest wykonanie pracy plastycznej, której tematem będzie wybrane wydarzenie z historii Polski. Uczestnicy konkursu mogą zaprezentować dowolne wydarzenie, z dowolnego okresu z przeszłości naszego kraju. Autor pracy musi opatrzyć ją własnym komentarzem, dlaczego jego zdaniem to wydarzenie jest ważne dla Polski.

Regulamin i więcej informacji na stronie:
www.historypaint.dorozkarnia.pl oraz https://www.facebook.com/Historypaintpl

Projekt jest dofinansowany przez Muzeum Historii Polski w ramach programu PATRIOTYZM JUTRA.

Partnerzy projektu:
portal Link to Poland, Kurier Wileński, Jutrzenka – Pismo Polaków w Mołdawii, Centrum Pedagogiczne dla Polskiego Szkolnictwa Narodowościowego w Czeskim Cieszynie, Wspólnota Polaków w Górnej Austrii i Polskie Radio w Górnej Austrii, Warszawski Program Edukacji Kulturalnej, Stowarzyszenie Akademia Łucznica, portal Qlturka.pl i Radio Plus.

history art plakat

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *