DPS

„Dzięki za podpisanie!”

Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page
Andrea Sloan

Andrea Sloan

Thanks for signing! 106,079 – to mój numer na podpisanej petycji. Potrzeba jeszcze 43,921 podpisów.
O co chodzi?

45-letnia Andrea Sloan, prawniczka z Teksasu, walczy z rakiem i ostatnią nadzieję uratowania życia, pokłada
w leku BMN-673, który może otrzymać tylko od jego producenta BioMarin. Lek nie jest jeszcze zatwierdzony przez FDA do leczenia raka jajników, ale działa w leczeniu innych typów nowotwora. FDA może zezwolić na użycie eksperymentalnego leku w ramach ‘compassionate use” dla ludzi śmiertelnie chorych, którzy wyczerpali wszystkie inne dostępne opcje.

Tak właśnie jest w przypadku Andrei, która walczy z rakiem od 7 lat. Jej lekarz podsunął pomysł z lekiem BMN-673. Producent BioMarin odmawia współpracy z ciężko chorą. Obawia się, że skutki uboczne, jakie może mieć Andrea podczas kuracji, mogą doprowadzić do niezatwierdzenia leku w przyszłości.

Każdy ma prawo do walki o swoje życie, nawet ryzykując nieznane mu skutki uboczne przyjmowanych lekarstw. Wiem jak smakuje strach i desperacja, gdy człowiek walczy z rakiem.

Dla tych, którzy chcą wesprzeć Andreę, podaję adres portalu, gdzie można złożyć podpis pod petycją www.change.org Może 150 tys. podpisów wpłynie na producenta lekarstwa!

Fight Andrea! Fight!

Danuta Świątek

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *