Pani prezydentowa w polskiej szkole

W ubiegły czwartek pierwsza dama RP Anna Komorowska spotkała się z nauczycielami i uczniami polskiej szkoły działającej przy parafii św. Cyryla i Metodego na Greenpoincie. Z tej okazji uczniowie szkoły przedstawili sztukę “Nasz sierociniec” oraz zaprezentowali wiersz pt. “Legendy polskie”. Również dzieci z Polskiej Szkoły Dokształcającej im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki z Derby, CT, zaśpiewały utwór z repertuaru Stanisława Soyki pt. “Tolerancja”, a dzieci z zespołu PAFDG Kids zatańczyły krakowiaka.

W trakcie spotkania pani prezydentowa otrzymała statuetkę im. Janiny Igielskiej, nieżyjącej już, wieloletniej wiceprezes Centrali Polskich Sykół Dokształcających w Ameryce. Jolanta Nowacka, harcmistrzyni gromady harcerskiej działającej przy sobotniej szkole przy parafii św. Cyryla i Metodego mianowała nawet Annę Komorowską na harcerza. Pierwsza polska dama otrzymała również wiele podziękowań i upominków od nauczycieli i rodziców.

Anna Komorowska (z prawej) odbiera z rąk Doroty Andraki statuetkę im. Janiny Igielskiej

Od lewej: konsul generalna Ewa Junczyk- Ziomecka i Maria Komorowska

Od lewej siedzą: konsul generalna Ewa Juńczyk- Ziomecka i Anna Komorowska

IMG_2418