DPS

“Mama – artystka pozwoliła swojej córce rysować w swoim szkicowniku”

Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

art3jpeg

Mica Angela Hendricks, malarka, zazwyczaj nigdy nie pozwala swojej czteroletniej córce nawet zbliżać się do jej szkicownika. Wiedziała, że chętna do rysowania na czymkolwiek Myla, zniszczy jej prace. Tym razem jednak dziewczynka użyła argumentu, który słyszała niejdnokrotnie od mamy.

“Jeżeli nie umiesz się czymś dzielić z innymi, będzie Ci to zabrane!”.

Mica nie miała wyboru i z dużym wahaniem pozwoliła czterolatce rysować w swoim szkicowniku. Bardzo szybko miała efekty swojej decyzji 🙂

kk

Małej rysowniczce tak bardzo spodobało się rysowanie dalszych części figur narysowanych przez matkę, że przez następne dni, zaraz po obudzeniu pytała ją:

“Czy masz dla mnie narysowane jakieś nowe głowy?”

art1

Po skończeniu swojego rysunku Myla kolorowała całość swojego dzieła.

art5

Wspólne rysunki matki i córki wzbudziły ogromne zainteresowanie. Mica Angela Henricks twierdzi, że jest to dla niej ogromna lekcja jako artystki. Córka otworzyła jej oczy na wiele spraw, na to, że sztukę możemy znaleźć w najmniej spodziewanych miejscach, dlatego warto być otwartym i nie przywiązywać się do schematów i wyuczonych reguł.

art6

art7

art8

gg

Źródło http://busymockingbird.com

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *