DPS

Zoo w Nowym Jorku

Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Alley Pond Environmental Center (Queens) – prawie 150 akrów powierzchni, z lasami i pagórkami do wybiegania się. Jest tu małe zoo i akwarium. 228-06 Northern Blvd przy 233 St., Douglaston, Queens (tel. 718-229-400, www.alleypond.com). Jak dojechać: metro nr 7 do Flushing Main St, stamtąd przesiadka na autobus Q12 do Northern Blvd. Godziny otwarcia: Pon. – Sob., 9am – 4.30 pm.

Bronx Zoo – zoo na Bronxie to największy miejski ogród zoologiczny w Stanach. Można je właściwie nazwać właściwie parkiem ze zwierzętami. Zajmuje ono 107 ha powierzchni, a przez teren ogrodu przepływa rzeka Bronx. Plac pod lokalizację sprzedał miastu Uniwersytet Fordham za 1000 dolarów, pod warunkiem, że na tym terenie zostanie zlokalizowany park i ogród zoologiczny. Ogród istnieje od 1899 roku. Początkowa liczba zwierząt z ilości 843 rozrosła się obecnie do ponad 4000. W ogrodzie objęto specjalnym programem zwierzęta, którym grozi wyginięcie. Placówka prowadzi programy edukacyjne dla dzieci, dorosłych, rodzinne i inne. Przy ogrodzie działa Zoo Wildlife Theater, który przy użyciu środków interaktywnych, kukiełek, gier i innych środków wyrazu przekazuje wiedzę o świecie zwierząt oraz zachęca do uczestnictwa w jego obronie. Zespół daje występy w szkołach, szpitalach i wielu innych środowiskach. Godziny otwarcia: pon – pt: 10am – 5pm, sob – niedz, święta: 10am – 5:30pm. Bilety: dorośli – $16, dzieci – $12 (3-12 lat), dzieci poniżej lat 3 – wstęp wolny. Adres: Fordham Road and the Bronx River Parkway, Bronx, NY.10460. Jak dojechać: lokalną linią Metro North Harlem do Forthdam, tam przesiadka na autobus BxM11 jadący do zoo.

Zoo w Central Parku – tuż przy Piątej Alei znajdziemy tropikalny las z egzotycznymi zwierzętami. Ogród zoologiczny jest dość mały, w porównaniu z innymi ogrodami w Nowym Jorku. Adres: 830 Fifth Ave. i 64th Street, New York, NY 10021. Jak dojechać: metrem N lub R do Fifth Ave. i 59 St. Godziny otwarcia: pon – pt: 10am – 5pm, sob – niedz, świeta: 10am – 5:30pm. Ceny biletów: dorośli – $12.00, dzieci: $7.00 (3-12 lat), dzieci poniżej 3 lat – wstęp wolny.

New York Aquarium – założone w 1896 roku na Brooklynie, przy Coney Island. Możemy w nim oglądać ponad 8 tysięcy wodnych zwierząt. Przy akwarium znajduje się centrum badawcze Osborn Laboratories of Marine Sciences (OLMS). Adres: Surf Ave. przy 8 St., Coney Island, Brooklyn. Jak dojechać: linie metra F lub Q do W 8th St – NY Aquarium. Godziny otwarcia: pon.-piąt. 10am -5pm, sob.- niedz. 10am – 5.30pm. Bilety: dorośli -$14.95, dzieci (3-12 lat) -$10.95, dzieci poniżej 3 lat – wstęp wolny.

Prospect Park Zoo – Adres: 450 Flatbush Ave., Brooklyn, NY, 11225. Jak dojechać: linie metra B i Q, Franklin Ave. S do Prospect Park. Godziny otwarcia: pon – pt: 10am – 5pm, sob, niedz, święta: 10am – 4:30pm. Bilety: dorośli – $8, dzieci – $5 (3 – 12 lat), dzieci poniżej 3 lat – wstęp wolny.

Queens Zoo – w czerwcu br. ogród zoologiczny na Queensie ogłosił przyjście na świat czterech małych widłorogów. W tygodniowy odstępie ocieliły się dwie matki, tak więc obecnie w ZOO na Queensie żyje teraz aż osiem antylop widłorogich. Widłorogi są najszybszymi zwierzątami Ameryki Północnej i jednymi
z najszybszych na świecie – na krótkich dystansach osiągają szybkość do 96 km/h. Szybsze od nich są jedynie gepardy. Adres: 53-51 111th St. przy 53 Ave., Flushing, Queens. Jak dojechać: linią metra 7 do 111 St. Godziny otwarcia: pon – pt: 10am – 5pm, sob, niedz,: 10am – 5:30pm. Bilety: dorośli – $8, dzieci – $5 (3 – 12 lat), dzieci poniżej 3 lat – wstęp wolny.

Staten Island Zoo – zoo może się
w tym roku pochwalić nowym rezydentem – małym rysiem euroazjatyckim. Adres: 614 Broadway pomiędzy Clove Rd i Forest Ave., Staten Island. Jak dojechać: po przypłynięciu na Staten Island ferry, przesiadka na autobus S48 do Broadway. Godziny otwarcia: codziennie: 10am – 4.45pm, środy: 2pmm – 4.45pm. Bilety: dorośli – $8, dzieci – $5 (3 – 12 lat), dzieci poniżej 3 lat – wstęp wolny.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *