DPS

“Czytajmy naszym dzieciom 20 minut dziennie. Codziennie!”

Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

941511_630591003654177_41933136_n

25 stycznia 2014 roku w sali pod kościołem Św. Michała Archanioła w Bridgeport odbędzie się pierwsze z pro-czytelniczych spotkań w ramach akcji Cała Polonia Czyta Dzieciom. Jego organizatorami są portal Dobra Polska Szkoła, Szkoła Kultury i Języka Polskiego w Bridgeport i fundacja Polonia 4 Kids natomiast sponsorami The Platta Law Firm i EK Polish Bookstore.

W spotkaniu udział wezmą głównie uczniowie Szkoły Kultury i Języka Polskiego im. bł. Jana Pawła II
w Bridgeport w stanie Connecticut oraz ich rodzice. “Tak naprawdę nasze zaproszenie otwarte jest dla wszystkich dzieci i rodziców, którym zależy na tym, aby ich pociechy czytały po polsku.” – mówi p. dyr. szkoły Izabela Pardo-Małecka – “Zaprosiliśmy także grono uczniów z zaprzyjaźnionej Polskiej Szkoły w Derby. Liczymy więc na dobrą frekwencję.”

Program imprezy jest ciekawy i znajdują się w nim liczne atrakcje. “Na początku przeprowadzimy I Kiermasz Książki.” – mówi wolontariuszka Monika Satur-Szydłowski – “Chodzi o to, aby dzieci mogły wymienić się przeczytanymi już książeczkami ze swoimi rówieśnikami. Każdy młody czytelnik wzbogaci się o nową pozycję,
a książka zamiast leżeć na półce otrzyma drugie życie.”

Ponadto organizatorzy zapewnią najmłodszym gościom poczęstunek ufundowany przez The Platta Law Firm
z Nowego Jorku oraz przeprowadzą kilka konkursów czytelniczych, w których nagrodami będą oczywiście książki podarowane przez EK Polish Bookstore. Będzie także okazja do podzielenia się spostrzeżeniami na temat wychowywania nowego pokolenia czytelników i znalezienia odpowiedzi na pytania: co, kiedy, jak i dlaczego czytać?

W myśl hasła polskiej fundacji ABCXXI (która jest inicjatorem projektu zarówno w Polsce jak i zagranicą) “Czytajmy dzieciom 20 minut dziennie. Codziennie!” nie może również zabraknąć głośnego czytania dorosłych dzieciom. Gośćmi pierwszej edycji spotkania będą Zofia Więciorkowska, medalistka Polski w biegu na 1500m, wielokrotna reprezentantka Polski oraz rekordzistka świata weteranów na 1500m oraz Piotr Małaszuk – rajdowy Mistrz USA z 1999. Sportowcy będą czytać dzieciom wiersze i fragmenty bajek po polsku.

Impreza czytelnicza w Bridgeport będzie pierwszą z dziesięciu tego typu spotkań. Następne zaplanowane są na kolejne miesiące i odbywać się będą przy innych polonijnych placówkach oświatowych w Nowym Jorku
i okolicach. Osoby zainteresowane przeprowadzeniem takiego spotkania proszone są o kontakt z organizatorami: Danuta Świątek (Dobra Polska Szkoła, dswiatek@optonline.net) oraz Tomek Moczerniuk (Polonia 4 Kids papatomski@gmail.com).

Więcej informacji na stronie: www.facebook.com/cpcd.usa oraz www.dobrapolskaszkola.com/category/cala-polonia-czyta-dzieciom/
www.DobraPolskaSzkola.com
https://www.facebook.com/dobrapolskaszkola

Zapraszamy!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *