DPS

“TVP rusza z kanałem dla dzieci”

Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

tvpabc

TVP ABC, pierwszy powszechnie dostępny, polski i bezpłatny kanał tematyczny dla dzieci ruszy już 15 lutego 2014 r. TVP ABC będzie emitować bajki z polskich wytwórni filmów animowanych, programy i magazyny edukacyjne, seriale, filmy i Teatr Telewizji dla dzieci.

Na ekranie pojawią się więc m.in. tak kultowe audycje dziecięce jak: „Miś Uszatek”, „Bolek i Lolek”, „Miś Fantazy”, „Przygody Koziołka Matołka”, „Smerfy” i „Pszczółka Maja”. Szczególną uwagę poświęcono najmłodszym, dla których przygotowano codzienne i aż godzinne pasmo „Wieczorynki”, codziennie od 19:00
do 20:00.

Jak zapewnia telewizja publiczna, nowy kanał będzie gwarantował poziom, jakość i bezpieczeństwo prezentowanych w programie treści. W ofercie programowej TVP ABC nie zabraknie programów edukacyjnych, jak np. „Domisiów”, „Lippy & Messy’ego” – uczących angielskiego poprzez działania teatralne, plastyczne, muzyczne i ruchowe, popularno-naukowego „Dlaczego? Po co? Jak?” z doświadczeniami przeprowadzonymi specjalnie dla programu przez animatorów Centrum Nauki Kopernik, propagujących czytanie „Molików książkowych” czy „Budzika” dla najmłodszych oraz „Jedynkowego przedszkola” czy „Sześciolatków – pierwsza klasa”. A także legendarnego Tik-Taka z Ewą Chotomską jako ciotką Klotką, Andrzejem Grabowskim jako Panem Tik Takiem i Profesorem Ciekawskim oraz Krzysztofem Marcem – Krzysiem i Zającem Poziomką.

Nowy kanał Telewizji Polskiej został precyzyjnie dopasowany do wieku i możliwości odbiorców (dzieci od 3 do 12 roku życia, ale w szczególności w wieku 3-7 lat).

Wiosną na antenie TVP ABC znajdzie się wieczorne pasmo dla rodziców z magazynem poradnikowym
„Na kłopoty… ABC!”, mówiącym o wychowaniu, zdrowiu, sporcie, odżywianiu, lekturach itp. Młodsi i najmłodsi dostaną wtedy jeszcze m.in. „Masz wiadomość!” – inspirujący cotygodniowy magazyn informacyjny oraz słynny, wielokrotnie nagradzany na całym świecie serial Andrzeja Maleszki z muzyką Krzesimira Dębskiego „Magiczne drzewo”.

TVP ABC dostępny będzie od 15 lutego w naziemnej telewizji cyfrowej, w wybranych sieciach operatorów kablowych i platformach satelitarnych.

(PS, GN)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *