“Dowód, że marzenia się spełniają” Gabriela Zańko – praca konkursowa

praca konkursowa

I miejsce w Konkursie Świątecznym „Najważniejsze wydarzenie w moim życiu, w mijającym (minionym) roku 2013”.

Rok 2013 był dla mnie bardzo udany. Był to rok, w którym zakończyłam podstawówkę w polskiej szkole i ogólnie miałam dużo szczęścia w wielu sprawach. Jednak najważniejsze wydarzenie w moim życiu, w minionym roku 2013, zdarzyło się na moich imieninach.

27 lutego wracałam ze szkoły z moim tatą. Wtedy jeszcze nic nie wiedziałam, ale w domu czekała na mnie wielka niespodzianka. Przeszłam przez korytarz i zobaczyłam, że tam czekała na mnie mama. Najpierw nic dziwnego nie zauważyłam, lecz kiedy ściągnęłam kurtkę i buty, odwróciłam się, a moi rodzice stali przede mną uśmiechnięci.

Zapytałam, co się stało, a wtedy mama podała mi dużą, białą kopertę. Była na niej napisana nazwa szkoły, do której kilka tygodni wcześniej zdawałam wstępny egzamin, Hunter College High School.

To była szkoła moich marzeń. Nie robiłam sobie wielkich nadziei, bo wiedziałam, jak ciężko tam się dostać. Wszyscy wspierali mnie duchowo, zarówno moje koleżanki, jak rodzice i nauczyciele z Mark Twain Intermediate School for the Gifted and Talented. Pomimo to bałam sie myśleć, że się dostanę, aby nie czuć rozczarowania, gdy się nie dostanę.

Dlatego kiedy rodzice powiedzieli mi, że przyjęli mnie do tej szkoły, radość i duma przepełniły moje serce. Nie mogłam wprost uwierzyć, tato mówił mi przez ten cały czas, że na pewno się dostanę i tak się stało. Otworzyłam kopertę i tam był dowód, czarno na białym, że moje marzenie się spełniło.

Teraz miałam szansę. Ta szansa to nowe marzenie. Skoro dostałam sie do Hunter College High School, mogłam znaleźć dla siebie nowy cel życiowy. Teraz mogłam mieć marzenia bez żadnych wątpliwości, ponieważ miałam dowód, że marzenia się spełniają. Człowiek bez marzeń jest jak ryba bez wody. Nie możesz się bez niej ruszyć nigdzie ani żyć. Marzenia motywują człowieka aby spróbować nowych rzeczy i dać sobie szansę na to, co wydaje się, że jest niemożliwe. Przez to poznajesz siebie i ruszasz śmiało do przodu, w życiu. Może nie wszyscy chcą się do tego przyznać, ale wszyscy mają jakieś marzenia, jakiś cel i to nie jest koniecznie tylko cel dla siebie, ale może także dla kogoś bliskiego.

Więc zakończę moją refleksję tym stwierdzeniem:
Im większe i wspanialsze marzenie, tym więcej można osiągnąć w życiu. Czy marzenie się spełni, zależy tylko od nas samych.

Każde spełniające się marzenie, powinno być największym wydarzeniem w naszym życiu, nawet to najmniejsze.

Gabriela Zańko, 13 lat