DPS

“Kulturalne ‘przemiany’ na Greenpoincie”

Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Greenpoint. Przemiany -plakat

“Greenpoint. Przemiany” to seria działań kulturalno-społecznych, realizowanych 
od maja do grudnia 2014 roku w Nowym Jorku przez fundację Culture Shock. 
W programie znajdą się warsztaty, koncerty, projekcje filmowe oraz akcje sąsiedzkie. Ich celem jest udostępnienie Polakom mieszkającym w Nowym Jorku ciekawej oferty kulturalnej, zainteresowanie nowojorczyków dokonaniami polskich artystów oraz wydobycie potencjału Greenpointu jako przestrzeni do działań kulturalnych, artystycznych oraz sąsiedzkich. Uczestnictwo we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatne.

Zielone światło dla kultury!

Na uczestników czekają różnorodne warsztaty: fotograficzne, historyczno-literackie, o polskim jazzie, 
z grami planszowymi, a także seria koncertów kameralnych i pokazów filmowych oraz święto ulicy, w ramach którego przewidziane są wystawy prac uczestników warsztatów, miejskie gry i zabawy i wiele innych atrakcji.

Marta Pawlaczek, wiceprezes fundacji w Nowym Jorku:
W ramach ‘Greenpoint. Przemiany’ coś dla siebie znajdą zarówno młodsi jak i starsi, Polacy, osoby polskiego pochodzenia i pozostali nowojorczycy, zainteresowani polską historią i kulturą, osoby polsko- i anglojęzyczne. Wszystkie wydarzenia odbywać się będą w dzielnicy Greenpoint – chcemy zwrócić uwagę na przemiany w niej zachodzące, włączyć się w dyskusję na temat “polskości” i przyszłości Greenpointu. W realizację zaangażowani są animatorzy, artyści, profesjonaliści
w dziedzinie literatury, filmu, muzyki, fotografii, w większości od lat związani 
z Greenpointem, świadomi wyzwań przed jakimi stoi ta dzielnica, ale i drzemiącego w niej potencjału. Ogromną rolę odgrywają partnerzy projektu – Biblioteka Brooklyńska na Greenpoincie, Videology, Opportunity Music Project oraz Pracownia Focusingu – udostępniając przestrzeń do działań i zapewniając wysoki poziom merytoryczny oferty.

Rekrutacja: od kwietnia do maja 2014.

Szczegółowy program wydarzeń do ściągnięcia: Greenpoint-1. Przemiany -ulotka

Więcej na: www.cultureshock.pl/greenpoint

Kontakt:
Marta Pawlaczek, marta@cultureshock.pl, +1 646 589 2060

Fundacja Culture Shock
To warszawska fundacja realizująca działania z obszaru sztuki, designu, nowatorskiej edukacji, przestrzeni miejskiej i nowych technologii. Mieści się na Skarpie Warszawskiej i od lat organizuje ogólnomiejskie wydarzenie plenerowe – Majówkę na Skarpie, w które zaangażowanych jest ponad 60 stołecznych instytucji kultury. www.cultureshock.pl

  
Projekt jest współfinansowany ze środków finansowych otrzymanych z Ministerstwa Spraw Zagranicznych
w ramach konkursu na realizację zadania „Współpraca z Polonią i Polakami za granicą.”


Informacja prasowa

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *