DPS

“Greenpoint. Przemiany” rusza już za tydzień!

Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Greenpoint_ Przemiany_logotypGreenpoint. Przemiany to seria działań kulturalno-społecznych, realizowanych od maja do grudnia 2014 na Greenpoincie. W programie znajdą się warsztaty, koncerty, projekcje filmowe oraz akcje sąsiedzkie. Uczestnictwo we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatne.

www.cultureshock.pl/greenpoint

Już w pierwszym tygodniu maja rozpoczynają się warsztaty w ramach programu. Będą to:

Międzypokoleniowy Greenpoint – spotkania
i dyskusje w przyjaznym gronie: warsztaty dla otwartych, lubiących się rozwijać i twórczo spędzać czas niezależnie od wieku. Pierwsze spotkanie nosi tytuł ”Greenpoint dawniej i dziś – historia i przemiany widziane naszymi oczami.” Start 4 maja, godz.16.00, Pracownia Focusingu, 190 North 10th Street.

Greenpoint w obiektywie – kurs fotograficzny: warsztaty dla rozpoczynających przygodę z fotografią lub chcących doskonalić swoje umiejętności w tej dziedzinie i odkrywać Greenpoint poprzez obiektyw aparatu. Na pierwszym spotkaniu uczestnicy poznają podstawy obsługi aparatu fotograficznego, różnice między aparatami, obiektywami, fotografią tradycyjną i cyfrową. Start 6 maja, godz. 16.00, Biblioteka Brooklyńska, 107 Norman Ave.

Historia polskiego jazzu – z muzyką i o muzyce: warsztaty dla zainteresowanych historią polskiego jazzu, słuchaniem dobrej muzyki, wyprawą do jednego z najlepszych klubów jazzowych na świecie i spotkaniem ze znanymi muzykami nowojorskiej sceny jazzowej. Pierwsze spotkanie o nazwie “Z Nowego Orleanu do Warszawy” przybliży wpływ jazzu amerykańskiego na rozwój muzyki rozrywkowej w Polsce. Start 9 maja, godz.16.00, Biblioteka Brooklyńska, 107 Norman Ave.

Znani i nieznani emigranci – spotkania literacko-historyczne: seria wykładów i dyskusji dla zainteresowanych historią polskiej emigracji. Część spotkań uświetnią znakomici goście – znawcy życia
i twórczości wybranych postaci. Pierwszy wykład poświęcony będzie Aleksandrowi Stanisławowi Janta-Połczyńskiemu, prozaikowi, poecie, bibliofilowi, właścicielowi antykwariatu w Nowym Jorku. Start 15 maja, godz. 18.00 Biblioteka Brooklyńska, 107 Norman Ave.

W maju odbędzie się również koncert kameralny (31 maja) oraz pokaz filmowy poświęcony twórczości Krzysztofa Kieślowskiego i Ireny Kamieńskiej (17 maja).

Szczegółowy program kolejnych spotkań, koncertów i pokazów filmowych znaleźć można na stronie:

www.cultureshock.pl/program-szczegolowy-greenpoint-przemiany

lub w wersji drukowanej w Bibliotece Brooklyńskiej na Greenpoincie, przy 107 Norman Ave.

Chcesz zgłosić swój udział lub masz pytania?

Napisz marta@cultureshock.pl, lub zadzwoń: 646 589 2060.

Informacje w języku angielskim dostępne na stronie:

www.cultureshock.pl/greenpoint-en

_____________________________________________________________________________

Projekt jest realizowany przez fundację Culture Shock w partnerstwie z Biblioteką Brooklyńską na Greenpoincie, organizacją Opportunity Music Project, Videology, Pracownią Focusingu. Partnerami medialnymi są: Kurier Plus, polonijny portal DobraPolskaSzkola.com, Radio Rampa.

Projekt jest współfinansowany ze środków finansowych otrzymanych z Ministerstwa Spraw Zagranicznych w ramach konkursu na realizację zadania „Współpraca z Polonią i Polakami za granicą.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *