DPS
No Comments

“Dziecko, które zna swoje korzenie, szybciej dostaje skrzydeł” – wywiad z Dariuszem Piotrem Bonisławskim

Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Jak ważne są cykliczne spotkania polonijnych nauczycieli z różnych części świata? Co robić, by nauka języka polskiego stała się dla polonijnych dzieci atrakcyjna i same pragnęły poznać swoje korzenie i historie kraju, z którego pochodzą? Jak wyglądają coroczne spotkania polonijnych nauczycieli w Ostródzie organizowane przez Wspólnotę Polską? Czy jest szansa, aby Akademia Polskości w Chicago, która przed rokiem zainaugurowała roczne studium metodyki nauczania dla polonijnych pedagogów, zaistniała również na wschodnim wybrzeży USA? Na te i inne pytania odpowiada w rozmowie z Martą Kustek Dariusz Piotr Bonisławski, wiceprezes Zarządu Krajowego Stowarzyszenia “Wspólnota Polska”.

Realizacja: Marta Kustek, Marcin Kapron

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *