DPS
No Comments

Szkolny Punkt Konsultacyjny przy Konsulacie Generalnym RP w Nowym Jorku istnieje już 40 lat!

Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

8 maja 2014 roku, w siedzibie Konsulatu Generalnego RP w Nowym Jorku, odbyło się uroczyste spotkanie dyrekcji, nauczycieli, rodziców i uczniów Szkolnego Punktu Konsultacyjnego w Nowym Jorku, zwanego popularnie Polską Szkołą Konsularną, zorganizowane z okazji 40-lecia działalności placówki. Otwierający uroczystość konsul Mateusz Stąsiek docenił wkład pracy kierownictwa i nauczycieli szkoły w edukację, nauczanie języka polskiego najmłodszych Polaków w Nowym Jorku.
Prowadzący spotkanie Jolanta Szczepkowska i Andrzej Jóźwiak przedstawili obecne i poprzednie kierownictwo szkoły, jak również jej byłych i obecnych nauczycieli. Towarzyszyły temu zdjęcia, film i anegdoty. Nauczyciel Mirosław Mikłowski nakreślił m.in. historię powstania i rozwoju szkoły. Długoletni przyjaciel szkoły, Krzysztof Rzamek wspominał początki funkcjonowania placówki i sytuacje z tym związane. Spotkanie uświetnili swoimi występami obecni uczniowie szkoły. Monika Bałdyga grała na fortepianie, Natalia Borchert na wiolonczeli, a Iza Kisiel deklamowała wiersze Zbigniewa Herberta.

Zapraszamy do obejrzenia fragmentów niedzielnych uroczystości.

Realizacja: Andrzej Cierkosz

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *