„Pożegnanie szkoły w Poughkeepsie”

Cieszą nas kontakty ze szkołami sobotnimi, które często dzielą się z nami swoimi sukcesami i także wyzwaniami. Dzisiaj nadeszła korespondencja od dyrektor Pauliny Surowiec, która donosi
o zakończeniu roku szkolnego 2013/2014 w Szkole Języka Polskiego przy Parafii Św. Józefa w Poughkeepsie, NY.

6 czerwca 42 uczniów Szkoły Języka Polskiego przy parafii Św.Józefa w Poughkeepsie, NY, pożegnało się ze szkołą. Tego dnia odbyła się uroczysta akademia, podczas której wystąpili uczniowie z zerówki. Po czym zostały wręczone świadectwa oraz nagrody. Dyplom Ambasadora RP w Waszyngtonie otrzymali Claire Fabijanowski i Dominick Kopacz. Dyplom Prezesa Centrali Polskich Szkoł Dokształcających przypadł Marcie Pankowskiej. Dyplom wzorowego ucznia wręczono Claire Fabijanowski (7 klasa), Magdalenie Morandzie (6 klasa), Dominickowi Kopaczowi (4 klasa), Dominice Kocoń (3 klasa), Victorii Morandzie (2 klasa) i Michaelowi Lacerte (1 klasa). Dyplom za wzorową frekwencję otrzymała Nicole Ślusarz. Dyplomem Przyjaciela Szkoły wyróżniono Agnieszkę i Krzysztofa Morandę oraz Krystynę i Krzysztofa Rzepkę.

Do egzaminu Comprehensive Examination in Polish przystąpili Christopher Głazowski, Katarzyna Kozioł i Nicholas Stańczak. W Konkursie matematycznym „Kangur” brali udział: Claire Fabijanowski, Mathew Lacerte, Dominik Marsh, Magdalena Rzepka, Philip Fabijanowski, Michael Lacerte, Priscilla McReynolds, Mateusz Rzepka i Ryan Surowiec.

„Zaczynają się wakacje, zdobywanie nowych wspomnień, ale także i wiedzy” – pisze dyrektor Surowiec. – „Gdyż tak naprawdę wiedza jest tym czymś jedynym, co możecie zabrać ze sobą wszędzie – nie ważne dokąd dążymy albo jaki jest limit na nasz bagaż. Mimo, że ostatni dzwonek zadzwonił właśnie w piątek, to nie były ostatnie chwile spędzone razem. 8 czerwca nasi uczniowie wzięli aktywny udział w Mszy Dziękczynnej za rok szkolny 2013/2014 z błogosławieństwem na wakacje. Po czym w gronie rodzinnym udali się na szkolny piknik. Pomimo, że szkoła została uroczyście pożegnana, nasi uczniowie nie spoczęli na laurach i tydzień pózniej spotkali sie na akademii ze śniadaniem z Okazji Dnia Ojca”.

Udanych wakacji!

Danuta Świątek