DPS
No Comments

Anna Kaczmarski i Patryk Płoszaj najlepsi w foxtrocie na Olimpiadzie Tanecznej w Blackpool

Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page
Ania i Patryk w walcu angielskim

Ania i Patryk w walcu angielskim

W dniach 22-30 maja odbył się 89. Światowy Festiwal Tańca w Blackpool w Wielkiej Brytanii, prestiżowa impreza nazywana Olimpiadą Taneczną, na której co roku tancerze z całego świata spotykają się w widowiskowej hali Winter Garden. Tradycyjnie podczas całego turnieju gra na żywo orkiestra, co stwarza niepowtarzalną atmosferę wydarzenia.

Rozgrywki taneczne trwają od wczesnych godzin porannych do późnego wieczora. Każdego dnia odbywa się rywalizacja w poszczególnych tańcach: walcu angielskim, argentyńskim tango, quick stepie, foxtrocie i walcu wiedeńskim. Pary klasyfikowane są za każdy taniec osobno. Na końcu podsumowane są wszystkie występy za dany styl.

W tym roku Joseph’s Dance Studio Józefa Pałki reprezentowali aktualni dwukrotni mistrzowie świata w kat. Junior II i Youth: Anna Kaczmarski i Patryk Płoszaj, którzy swoje mistrzowskie tytuły zdobyli w Paryżu w grudniu 2013 roku.

W Blackpool po raz pierwszy wystartowali w kategorii do lat 21 z numerem 1, rywalizując z 140 parami z całego świata. Byli jednocześnie jedną z najmłodszych par w tej kategorii. Ostatecznie
w ogólnej klasyfikacji 5-ciu tańcow zajęli 4 miejsce. Warto podkreślić, że jedno zwyciężyli m.in. w najtrudniejszym tańcu standardowym – foxtrocie.

“Wyniki Ani i Patryka na festiwalu w tak doborowym towarzystwie, na tak wielkiej imprezie są wykładnią ich talentu i ciężkiej pracy”- powiedział Józef Pałka. – “Jeśli tylko będą szli taką drogą, wierzę, że w przyszłym roku staną na podium!”

Agnes Mierzwa

Ania i Patryk w zwycięskim foxtrocie

Ania i Patryk w zwycięskim foxtrocie

Zwycięzcy z mamami

Zwycięzcy z mamami

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *