Wspomnienia z Międzynarodowego Dnia Dziecka w Portland

Reklama

Wakacje już w pełnym słońcu podskakują na termometrze temperaturą. Wspomnienia wspaniałego Dnia Dziecka ciągle jednak odbijają się echem pośród dzieci w Portland.
Dwa lata temu utworzona tu grupa Visegrad, połączyła szkołę polską, czeską i węgierską we wspólnie organizowanych przedsięwzięciach. W tym roku po raz pierwszy dzieci zostały zaproszone do udziału w w swoim Święcie, tym razem obchodzonym rzeczywiście międzynarodowo. Uroczystość była tym większa, iż uświetniła ją obecność Konsulów Generalnych trzech państw.

Konsul generalny z Los Angeles Mariusz Brymora dzień wcześniej spotkał się z członkami założonego ponad sto lat temu Towarzystwa Biblioteki Polskiej, które jest obecnie patronem i siedzibą szkoły. W niedzielę zaś dołączył do śpiewających dzieci, którym akompaniowali lokalni, polscy muzycy. Każda szkoła prezentowała swoje stroje i język. Popołudnie wypełnione było atrakcjami, występami akrobatów i teatrzyku lalek. We wspólnej zabawie dzieci poznawały nieznane wcześniej zwyczaje i tradycje. Organizatorzy przyjęli ponad dwustu gości częstując ich tradycyjnymi potrawami trzech kuchni. Pogoda i humory dopisały wszystkim, po raz pierwszy i na pewno nie po raz ostatni.

Tekst i zdjęcia: Dorota Żukowska

Mariusz Brymora, Konsul Generalny RP w Los Angeles,

Mariusz Brymora, Konsul Generalny RP w Los Angeles wraz z konsulami Czech i Węgier

MDD 2014 zdjecie 2