DPS

„Rejsy dla dzieci i noc na Intrepid”

Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

circle line cruise 076

Lato bez wody nie idzie w parze. A zatem wakacje są świetną okazją, by zafundować sobie rejs na statku Circle Line dookoła Manhattanu. Na górnym pokładzie świeże powietrze, lekki wiatr, słońce i zapierające oddech widoki.

Circle Line oferuje wycieczki nie tylko dla dorosłych, ale również wyspecjalizowane, dla dzieci Kids Cruises, które trwają 75 minut i kosztują za dzieci w wieku od 3 do 12 lat $20, a dorosłych $29. Na pokładzie jest magik i klaun, by je zabawić, gdy zmęczą się oglądaniem widoków, łącznie ze Statuą Wolności.

carousel_707

Najbliższy rejs dla dzieci jest zaplanowany 9 sierpnia, w sobotę od godz. 10.00 do 11.15. Na statek można już wchodzić o 9.30, by wybrać jak najlepsze miejsce. Statek odpływa z Pier 83, West 42nd Street. Kolejna okazja pojawi się 23 sierpnia, też w sobotę o tej samej porze. Trzeci rejs przewidziany jest z okazji Halloween, 25 października.

Na statku Circle Line każdy może udać się na wycieczkę dookoła wyspy, która potrwa od 1 godziny do 2 ½ i pozwala podziwiać z daleka Midtown, budynek Empire, Dolny Manhattan, Ellis Island i Statuę Wolności. Jeśli wybierzemy najdłuższy rejst, wtedy zobaczymy dodatkowo ONZ, Most Brooklyński i Battery Park. Radzimy wcześniej kupić kanapkę i butelkę wody, bo na statku drogo i kiepskie przekąski.

Bilety najlepiej kupić na www.circleline42.com, by dostać $5 zniżki od każdego. Bilety na rejsy godzinne dorośli $29, seniorzy $26, dzieci $20. Rejsy półtoragodzinne dorośli $35, seniorzy $31 i dzieci $24. Najdłuższe rejsy – dorośli $40, seniorzy $35 i dzieci $26. W sezonie letnim statki odpływają o 11.00, 13.00, 15.00. Circle Line, West 42 St., Pier 83. Tel. 212-563-3200.

Dojazd metrem: A, C, E, 1, 2, 3, 7, S, N, Q, R do Times Square/42 St. Autobus: M42 i M50 należy wysiąść na ostatnim przystanku.

IMG_7339

Po sąsiedzku, na rzece Hudson, znajduje się muzeum The Intrepid Sea, Air & Space. Nie sposób, by zapomnieć o tym miejscu, szczególnie latem. Na USS Intrepid, uratowanym lotniskowcu od śmierci na złomowisku, przez filantropa Zacharego Fishera i dziennikarza Michaela Sterna, powstało interesujące muzeum militarystyczne. Legendarny lotniskowiec zasłużył się w II wojnie światowej w walkach z Japończykami, przeżył ataki samolotów kamikaze. Wiernie służył w czasie zimnej wojny i wojny wietnamskiej. Jako muzeum istnieje od 1982 roku i można tu podziwiać m.in. odrzutowiec Concord, prom kosmiczny Enterprise, okręt podwodny Growler i śmigłowce, w tym polski MiG-21.

largerWYSPECJALIZOWANE PROGRAMY EDUKACYJNO-ZABAWOWE DLA DZIECI W WIEKU SZKOLNYM organizowane są od 14.00-15.00 w każdą sobotę i niedzielę na pokładzie Discovery. Bez dodatkowych opłat, wystarczy wykupić bilet wstępu.
Kto chce i może pozwolić sobie, by zafundować noc w muzeum swoim pociechom, niech to zrobi. $120 kosztuje jeden bilet. Jedna dorosła osoba powinna opiekować się najwyżej pięciorgiem dzieci. W ramach nocy na Intrepid przewidziane są zabawy edukacyjne, film, kolacja i oczywiście spanie w śpiworach między samolotami. Organizatorzy zapewniają koje.

Muzeum jest otwarte od poniedziałku do piątku od 10.00 do 17.00, w soboty i niedziele od 10.00 do 18.00. Bilety ‘all access pass’ pozwalają na dostęp do wszystkich atrakcji. Dorośli płacą $42, seniorzy
i studenci mają zniżkę $4. Dzieci w wieku od 3 do 6 lat $28, a starsze 7-17 lat $35.

Muzeum znajduje się przy Pier 86, 46 St. Tel. 212-245-0072. Dojazd metrem A, C, E, N, Q, R, W, 1, 2, 3, 7 do Times Square/42 St.

Opracowała: Danuta Świątek

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *