DPS
No Comments

Maliny, jeżyny…

Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Reklama

Reklama

Radości ze słońca i dni wolnych od szkoły nie można ukryć w Oregonie. Buhająca zieleń oszałamia swoją obfitością, a liczna ilość jezior
i rzek zapewnia wspaniały odpoczynek na wielu polach kampingowych. Wszystkie atrakcje, zarówno w mieście, jak i poza nim, są oblężone dziećmi i troszczącymi się o nich rodzicami. A jest tu co robić, od jazdy konnej, przez kąpiele w jeziorze i spływy kajakowe, można się wybrać na wspinaczki i wędrówki piesze, rajdy rowerow bądź rozłożyć ręcznik na oceanicznej plaży.

Wyprawy na okoliczne farmy nie można z niczym porównać. Brzoskwinie i jabłka uginają gałęzie drzew a maliny, jagody i jeżyny można wkładać do ust garściami. Farm wokół Portland jest wiele, można na nie wyskoczyć w ciągu tygodnia jak i spędzić na nich cały weekend. Wiele mam korzysta z ich bliskości do zrobienia zwyczajnie zakupów, świeże warzywa są nieodzowną częścią lokalnego menu, a pieczony czosnek przysmakiem.

Dla dzieci jest to jednak zupełnie inna, wielka przygoda. Pyszność świeżych owoców to jedno, ale skarby, jakie można znaleźć między grządkami, to zupełnie inna sprawa. Wielkie słoneczniki dają się skubać prosto z krzaka, a akrobacje pszczół bzyczących w trawie zaskakują. Zabawa w chowanego jest nie do pobicia i czasem znalezienie dziatwy pośród zieleni staje sie niemal niemożliwe. Czas posiłku zapewnia, że z pewnością, głodne wyjdą z zielonych otchłani…

Tekst i zdjęcia: Dorota Żukowska
Portland

maliny 5 w sklepie

maliny 6

maliny 1b

maliny 3

maliny 4

maliny 8 akrobata

maliny 9 slonecznik

maliny 11

maliny 12

maliny jezyny 10

maliny 1

maliny 1a

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *