DPS
No Comments

Wesoły Wieżowiec z Polski podróżuje po świecie

Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Już ponad 250 miejsc w ponad 50 krajach odwiedziła uśmiechnięta “budowla” z papieru. Włącz się do zabawy!

Zabawa w fotografowanie “papierowego pudełka” zaczęła się w Nowym Jorku. Co ciekawe, miały w niej swój udział Marta Kustek i Danusia Świątek z portalu Dobra Polska Szkoła.
W październiku 2012 roku polski satyryk Szczepan Sadurski przeprowadził tu satyryczny happening. W przed Chrysler Building i w kilku innych miejscach Nowego Jorku sfotografował “najmniejszy wieżowiec na Manhattanie”.

Tego samego dnia zmodyfikowane artystycznie, przywiezione z Polski pudełko po paście do zębów z logo najbardziej zabawnej organizacji świata – Partii Dobrego Humoru (Good Humor Party) zostało zgubione gdzieś na Manhattanie. Ale gdy Sadurski wrócił do Warszawy, postanowił kontynuować zabawę, zapraszając do niej znajomych i nieznajomych. Zaprojektowany przez niego “wieżowiec” każdy może wydrukować z internetu, skleić, a potem sfotografować w kolejnym miejscu świata. I wkrótce zostać ojcem chrzestym (matką chrzestną) Wesołego Wieżowca (specjalny Certyfikat) oraz otrzymać pocztą legitymację Partii Dobrego Humoru, której składka członkowska wynosi 3 uśmiechy dziennie.

– O co tu chodzi? Po co ten Wesoły Wieżowiec? – wiele osób jest zdziwionych i zaskoczonych. Nie każdy może zrozumieć, po co inni na końcu świata (wakacyjna podróż) albo w swoim mieście fotografują to “pudełko”. Projekt “Wesoły Wieżowiec”, to działanie z dziedziny humoru abstrakcyjnego. Jak wykazują badania, tylko ok. 5 procent ludzkiej populacji rozumie ten rodzaj humoru.
A w ogóle – skoro tyle osób to bawi, znaczy chyba to jakiś ma sens?

Papierowa “budowla” fotografowana jest w publicznych miejscach – na przykład obok zabytków, stadionów, mostów, wulkanów, na lotniskach i jej pojawieniu zawsze towarzyszy uśmiech.
W Azji widziano ją m.in. w Tokio, New Delhi, Singapurze, Kuala Lumpur i w Indonezji. W Europie odwiedziła m.in. Londyn, Paryż, Berlin, Wiedeń, Ateny i Bercelonę. W Ameryce Południowej – Santiago, Limę, Fortalez. Była w Kapsztadzie (RPA), na wyspie Fuji, na Azorach i Antylach. Odwiedziła Sydney w Australii, Nową Zelandię. I oczywiście wiele miast i miejscowości w Polsce.

W dowolnej chwili do zabawy może włączyć się każdy. Wystarczy kilka minut na wydrukowanie gotowego projektu z Internetu, wycięcie nożyczkami i sklejenie. A potem… sfotografować go
w nowym miejscu i wysłać zdjęcia na adres: sadurski@onet.pl

Zwariowane? Szalone? Tak. A ile przy tym daje radości i uśmiechu.

Partia Dobrego Humoru ze Szczepanem Sadurskim oraz nasz portal zapraszamy do zabawy!

Wiecej informacje: http://www.sadurski.com/Partia%20DH/wiezowce-partia-dobrego-humoru.htm
Tu gotowy model “wieżowca”: http://www.sadurski.com/happy.jpg

det

Barccc

Antyle

SAMSUNG CAMERA PICTURES

aa2

A11

1601181_688790607810425_1735103753_n

88

66

12

9-2

8-1

6-3

SAMSUNG CAMERA PICTURES

3-9

2-3

Warszawa

Dusseldorf

SAMSUNG CAMERA PICTURES

SAMSUNG CAMERA PICTURES

Lloret de Mar (3)

m-stad

watykann (1)


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *