DPS

„Film Forum Jr. czyli filmy dla rodzin z dziećmi”

Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

FilmForumJr

O filmach w znanym i niezależnym kinie „Film Forum” nasi czytelnicy zapewnie słyszeli, bo zasłużoną dobrą reputację zdobywa dzięki wartościowym filmom produkcji amerykańskiej i zagranicznej. Ale od niedawna działa specjalny program filmów dla rodzin z dziećmi w wieku od 5 lat i starszych. Jest on wspaniałą okazją, by nie tylko wspólnie spędzić czas z naszymi pociechami, ale również przedstawić im wartościowe miejsce. Kino Film Forum nie jest nastawione na zyski, a na filmy, z których można poznać inspirujące postacie, ich losy, historię czy różne kultury na świecie.

Film Forum Jr. oferuje klasyki filmowe w każdą niedzielę o godz. 11.00 i ceny biletów są tylko po $7.50. Pozostałe seanse $13. W najbliższym czasie będzie można obejrzeć:

7 września „Raiders of the Lost Ark”.

14 września „To Sir With Love”

21 września “The Bank Dick”

28 września “The Time Machine”

5 października “Captains Courageous”

12 października “Hoppity Goes to Town”

19 października “The Strong Man”

26 października “Abbott & Costello Meet Frankenstein”

Jakie postępy w swoim rozwoju zrobiło kino, niech świadczy fakt, że pierwsze filmy, które odbywały się w 1970 r. były pokazywane dla zaledwie 50 widzów, którzy siadali na składanych krzesłach. Dziś w kinie jest prawie 500 miejsc i ponad 250 tys. osób przychodzi rocznie do Film Forum.

Kino mieści się przy 209 West Houston. Tel. 212-727-8110. Dojazd metrem: A, B, C, D, E, F, M do West 4, C, E do Spring St. 1 do Houston St. Autobus: M20, M5, M21.

Opracowała: Danuta Świątek

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *