DPS

“Piknik u Św. Jana Kantego”

Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Od lewej: Stanisław Kwolek, Józef Pałka, ks. Marek Stybor i tancerze

Od lewej: Stanisław Kwolek, Józef Pałka, ks. Marek Stybor i tancerze


Przy pięknej pogodzie, dokładnie jak rok temu, w niedzielę, 9 września, odbył się piknik parafialny przy kościele Św. Jana Kantego w Clifton, NJ, którego nowym proboszczem jest ks. Marek Stybor. Zgromadzili się parafianie z rodzinami, ich znajomi, oraz zaproszeni goście. Niektórzy co dopiero wrócili z plaży, uzupełniając komplet publiczności. Piknik został znakomicie przygotowany przez ustepującego proboszcza Rafała Zwolenkiewicza oraz parafian. Grał zespół ”Polonus Band” Artura Cwaniowskiego.

Od lewej: Józef Pałka, ks. Stanisław Leśniewski, Sylwia Sochacka i Konrad Trojanowski

Od lewej: Józef Pałka, ks. Stanisław Leśniewski, Sylwia Sochacka i Konrad Trojanowski

Znakomite jedzenie przygotował European Delight-Hanny Ślązak, kiełbaski Polonia Meat Market, a smaczne ciasto ufundowały parafianki. Gastronomiczne smakołyki cieszyły podniebienia zgromadzonych, a zimne piwo zagasiło ich pragnienie. Wszystko było sprawnie przygotowane przez trzy panie: Bożenę Jaworską, Sophie Bednarz i Krystynę Bładek. Natomiast dziećmi i młodzieżą zajęły się Marta Bartnik i Bożena Puzio wraz z harcerzami.

Dzieci dobrze się bawiły!

Dzieci dobrze się bawiły!

Wielkie zainteresowanie wywołał pokaz tańca w wykonaniu tancerzy Joseph’s Dance Studio-Józefa Pałki. Pary taneczne w składzie Sylwia Sochacki – Konrad Trojanowski oraz Agnieszka Szymański-Victor Ludnicki zaprezentowały na asfalcie tańce standardowe i latyno-amerykańskie. Ich występ z humorem i satyrą poprowadził właściciel studia. W trakcie pokazu Józef Pałka przedstawił zgromadzonym Stanisława Kwolka, Marszałka Parady Pułaskiego dywizji Clifton, NJ i współwłaściciela Polonia Meat Market. Stanisław Kwolek zaprosił wszystkich na Bal Marszałkowski w Polsko-Amerykańskim Centrum Kultury w Passaic NJ oraz 5 października na Paradę Pułaskiego na Manhatanie. Ks. Marek Stybor pogratulował marszałkowi zaszczytu reprezentowania Polonii w 77. paradzie oraz podziekował zebranym za liczną obecność, dobrą zabawę i wsparcie parafii.

Agnes Mierzwa
Fot. Aneta Pieróg – Sudoł

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *