DPS

„Ciotka-Klotka” czyli polski na wesoło

Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Do Szkoły Języka Polskiego przy Parafii św. Józefa w Poughkeepsie, NY, zawitała Ciotka-Klotka czyli Ewa Chotomska, polska pisarka, autorka tekstów piosenek dla dzieci i scenarzystka. Pojawiła się w towarzystwie 11-letniej Zuzi Golby – „Fasolki”, a prywatnie swojej wnuczki.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

„Pani Ewa ubrana w kolorowy kapelusz „Ciotki- Klotki”, postaci z programu telewizyjnego „Tik-Tak”, bardzo szybko przyciągnęła uwagę wszystkich uczestników wieczoru” – mówi Paulina L. Surowiec, dyrektor szkoły. – „Dzieci świetnie się bawiły uważnie słuchając ciekawych i zarazem śmiesznych opowieści Pani Ewy. Z miłą chęcią też próbowały rozwiązać zabawne zagadki i zgadywanki które zadawała pisarka”.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Za dobrą odpowiedź czekała nagroda – zdjęcie z autografem pani Ewy. Emocje rosły za każdym razem, gdy rozbrzmiewały piosenki w wykonaniu Zuzi.
„Pani Ewa przywiozła wiele swoich książeczek oraz napisanych przez jej mamę, słynną pisarkę Wandę Chotomską. Wszystkie książeczki, cd, z nagraniami piosenek i audio-książek szybko zostały rozkupione jeszcze przed rozpoczęciem programu.” – dodała dyrektor Surowiec, która jest wdzięczna Centrali Polskich Szkół Dokształcających za pomoc w zorganizowaniu spotkania.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Skoro mowa o książkach, dyrektor Surowiec cieszy się z ‘odkrycia’ serii podręczników „Przedszkole Żyrafki” do nauki dzieci w wieku od 3 do 6 lat.
„W ubiegłym roku wpadła mi w ręce ta seria, opracowana dla 4-latków. Skorzystałam z niej ucząc moją 4-letnią bratanicę, Nicole” – mówi Surowiec.- „Doskonała seria z 3 książkami dla każdego rocznika. Zawierają one zgadywanki, zabawy językowe i zabawy plastyczne”. Książki nie są zbyt drogie, bo każda kosztuje około 20 zł. w zależności, od witryny internetowej.”

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

W tym roku szkolnym 2014/2015 do Szkoły Języka Polskiego przy Parafii Św. Józefa w Pougheepsie, NY, uczęszcza 42 dzieci, podobnie jak w ubiegłym roku.

Danuta Świątek
Zdjęcia: Paulina L. Surowiec

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *