DPS

„Miej serce i daj serce” czyli polonijna akcja Polskiego Daru Życia

Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Nikodem Kosatka

Nikodem Kosatka

Mieliśmy niedawno amerykańską ALS Ice Bucket Challenge (czyli wylewanie wiadra zimnej wody na siebie lub dotację 10 dolarów by wesprzeć badania nad stwardnieniem zanikowym bocznym) a teraz przyszedł czas na naszą własną, polonijną akcję „ Miej serce i daj serce”.

Organizacja charytatywna Polski Dar Życia (Polish Gift of Life) z Long Island, NY postanowiła zorganizować wyzwanie dla Polonii, mające na celu zebranie funduszy na ratujące życie polskich dzieci operacje serca. Prezes organizacji, Martyna Florczak, powiedziała, że nie jest przypadkiem rozpoczęcie akcji właśnie teraz.

9 listopada, w restauracji Verdi’s w Westbury na Long Island odbędzie się nasza doroczna Gala. Chcieliśmy przypomnieć Polonii o naszym istnieniu i mamy nadzieję, że oprócz facebookowej akcji zamieszczania zdjęć swoich serc, lub wpłacania dotacji 3 dolary i 70 centów na konto organizacji, osoby, które popierają nasze działania

Wojtus Turkowski

Wojtus Turkowski

i chcą ratować życie dzieci, przyjdą na naszą Galę” – powiedziała Martyna Florczak.

Są jeszcze dostępne bilety, więc jeśli ktoś chce miło spędzić popołudnie, wspierając przy tym ważny cel, należy dzwonić pod numer 516-371-5156 i zrobić rezerwację. Można wysłać czek na nasz adres na plakacie albo też zapłacić za bilety kartą debetową lub kredytową. Należy odwiedzić stronę www.polishgiftoflife.org
i kliknąć na „Donate”. Należy też wpisać adnotację „bilet Gala 2014”
i dla pewności, zadzwonić pod powyższy numer żeby dostać potwierdzenie rezerwacji”.

A jakie atrakcje czekają uczestników tegorocznej Gali? Oprócz wyśmienitego jedzenia i świetnej muzyki do tańca, która zagra zespół Sekret, można będzie wygrać ciekawe nagrody podczas tzw. „chińskiej loterii”. Polega ona na tym, że kupiony bilecik wrzuca się do pojemnika przeznaczonego na wygranie konkretnej nagrody, co zwiększa szanse wygrania tego, co się chce wygrać.

Martyna Florczak, Prezes Fundacji Gift of Life

Martyna Florczak, Prezes Fundacji Gift of Life

Odbędzie się też cicha aukcja na której licytowane będą dzieła sztuki, memorabilia sportowe, biżuteria, literatura i inne ciekawe rzeczy.

Poza zespołem Sekret wystąpi świetny młodzieżowy Paderewski Quartet oraz znany i lubiany Tomek Kozakiewicz.

Gości czeka też niespodzianka pod hasłem „Dzieci dzieciom”, w której przygotowanie zaangażowała się Marta Wesołowski, właścicielka nowo otwartego przedszkola Kids Academy w Lindenhurst, działaczka polonijna, członkini zarządu organizacji Polonia of Long Island, która również wspiera Polski Dar Życia.

„To dobry pomysł, zrobimy coś na aukcję i pomyślę o czymś wyjątkowym” – powiedziała Marta Wesołowski. Co będzie tą niespodzianką, nie chciano nam zdradzić. Więc kto ciekaw, zapraszamy na Galę!

MF

Pola Gradowska

Pola Gradowska


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *