DPS
1 Comment

Czytamy po polsku nawet w amerykańskiej bibliotece!

Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Projekt “Cała Polonia czyta dzieciom” zatacza na wschodnim wybrzeżu USA coraz szersze kręgi. W czwartek, 20 listopada, kolejna edycja popularnej akcji odbyła się w bibliotece publicznej Queens Library na Ridgewood.

Dzieciom czytały Edyta Maselbas, prezes Fundacji Noble Planners, Weronika Kwiatkowska, dziennikarka “Kuriera Plus” oraz Małgorzata Krasoń, żona niepełnosprawnego Łukasza Krasonia cierpiącego na dystrofię mięśni, który niedawno przyleciał do Ameryki na serię spotkań z serii “Koniec narzekania, początek działania”.

Wśród wybranych bajek znalazły się fragmenty klasyki polskiej literatury dziecięcej, ale również współczesne „przeboje”. Weronika Kwiatkowska czytała dzieciom o przygodach Wróbelka Elemelka autorstwa Anny Łochockiej, Edyta Maselbas aktorsko interpretowała książkę Daniela Nappa pt. „Pan Brumm wybiera się na wycieczkę”, wciągając dzieci do wspólnej zabawy oraz „Bon czy ton. Savoir-vivre dla dzieci” Grzegorza Kasdepke, natomiast Małgosia Krasoń wybrała bajkę Anny Świrszczyńskiej o przygodach swojej dzielnej imienniczki, czyli „Małgosi, co się niczego nie bała”. Na zakończenie dzieci otrzymały upominki ufundowane przez firmę The Platta Law Firm, która aktywnie wspierają akcję „Cała Polonia czyta dzieciom”.

Podczas spotkania rodzice otrzymali od organizatorów Złotą Listę Książek opracowaną przez Fundację ABCXXI Cała Polska Czyta Dzieciom. Jest to zestaw pozycji książkowych, opracowanych z udziałem psychologów i pedagogów, które są najbardziej korzystne dla rozwoju dzieci w określonej grupie wiekowej.

“Zarząd biblioteki publicznej na Ridgewood jest bardzo zainteresowany naszą akcją skierowaną do polskojęzycznej części mieszkańców Ridgewood – mówi Marta Kustek, redaktor naczelna portalu Dobra Polska Szkoła. – Jeżeli w czwartek będzie duże zainteresowanie naszym projektem, to na pewno będziemy mieli możliwość organizować tam tę akcję cyklicznie, raz w miesiącu”.

DPS

pan2_2

Edyta Maselbas czyta książkę Daniela Nappa „Pan Brumm wybiera się na wycieczkę”,

Edyta Maselbas czyta książkę Daniela Nappa „Pan Brumm wybiera się na wycieczkę”,pan2_3

Marta Kustek z portalu DobraPolskaSzkola.com

Marta Kustek z portalu DobraPolskaSzkola.comWeronika Kwiatkowska- sięgnęła po przygody Wróbelka Elemelka autorstwa Anny Łochockiej.

Weronika Kwiatkowska sięgnęła po przygody Wróbelka Elemelka autorstwa Anny Łochockiej.Małgosia Krason wybrała bajkę Anny Świrszczyńskiej o przygodach swojej dzielnej imienniczki, czyli „Małgosi, co się niczego nie bała"

Małgosia Krason wybrała bajkę Anny Świrszczyńskiej o przygodach swojej dzielnej imienniczki, czyli „Małgosi, co się niczego nie bała”IMG_6633_1024_683_80

IMG_6659_1024_644_80

Fot. Wojciech Maslanka

One Response to Czytamy po polsku nawet w amerykańskiej bibliotece!

  1. Marta December 11, 2014 at 9:46 pm

    I will be happy to see this list.we go to Ridgewood Libary but on Saturdays will be great if any of those will happen during weekendbecause some parents woild like to joing with their kids but they gotta work during the week.Thank you

    Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *