DPS
No Comments

“Zaśpiewajmy Jezusowi maleńkiemu” – kolędowanie na Ridgewood

Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Wspólne kolędowanie ma ogromną wartość, o czym wiedzieli nasi dziadkowie i pradziadkowie, u których wspólne śpiewanie świątecznych pieśni stanowiło stały zwyczaj w tym czasie. Wspólny śpiew zbliża ludzi do siebie, łączy pokolenia, pogłębia wzajemną więź i po prostu daje dużo radości. Kolędowanie poza granicami ojczystego kraju nabiera szczególnego wymiaru – przypomina o świętach w Polsce, dzieciństwie, bliskich, uczy najmłodszych Polaków polskich tradycji świątecznych i polskich kolęd, które uważane są za jedne z najpiękniejszych na świecie. Tych właśnie kolęd mogliśmy posłuchać oraz zaśpiewać wspólnie z Piotrem Rudzińskim na spotkaniu “Polskie kolędy i pastorałki”, które odbyło się w poniedziałek, 22 grudnia, w publicznej bibliotece na Ridgewood w Nowym Jorku. Prezentujemy fragmenty spotkania.

Realizacja: Marta Kustek

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *