DPS

Dziękujemy, że z nami jesteście!

Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

522118_705951956185657_1551973123770958814_n

Drodzy Czytelnicy i Przyjaciele,

W minioną niedzielę przed kościołem spotkałam ojca z kilkuletnim synem. Ojciec trzymał transparent, który donosił, że stracił pracę i wychowuje czworo dzieci. Prosi o finansowe wsparcie, by zapłacić grudniowy czynsz za mieszkanie. Mężczyzna trzymał transparent tak, że było widać tylko jego oczy, którymi spoglądał w ziemię. Przeżywał upokorzenie. Syn trzymał w rękach puste pudełko i patrzył ludziom w oczy.

Serce mi się ścisnęło na widok ojca i syna. Ale moje oczy rejestrowały też pomoc, gdy ludzie wyciągali do nich ręce i banknoty wpadały do pudełka. Szczególnie teraz, przed świętami i Nowym Rokiem.

To szczególny okres, gdy siadamy do pisania tradycyjnych kartek, wysyłania e-maili i życzeń na Facebooku. Garniemy się do rodziny, przyjaciół i znajomych, by złożyć im życzenia. Chcemy dać znać, że o nich myślimy, tęsknimy, kochamy i jesteśmy gotowi przyjść z pomocą w potrzebie.

Elektroniczną drogą łączę się w imieniu naszej redakcji Dobrej Polskiej Szkoły ze wszystkimi naszymi wiernymi i mniej wiernymi czytelnikami, i zaprzyjaźnionymi wolontariuszami, by podziękować za Wasze wsparcie w naszych różnych akcjach.

Dzięki Wam coraz więcej rodzin mówi po polsku w domach, bo propagujecie z nami akcję “W naszym domu mówimy po polsku”. Coraz więcej dzieci słucha bajek po polsku, bo dzięki Wam “Cała Polonia czyta dzieciom”. Coraz więcej dzieci pisze po polsku, bo zachęcacie swoje pociechy do brania udziału w konkursach Klubu Młodych Literatów. Każde Wasze działanie ma sens tym większy, im większa jest nasza działająca społeczność.
Wspierajmy się jak do tej pory, a będziemy jeszcze silniejsi w 2015 roku.

Nie krępujemy się, by otwarcie powiedzieć Wam, że jesteście dzielni, pracowici, otwarci na ludzkie potrzeby i podczas spotkań z Wami, dajecie nam inspirację do pisania artykułów i wywiadów.

DanusiaŻyczymy wszystkim (sobie również), by było jak najwięcej czasu w zabieganym dniu, żeby zajrzeć w dusze ludzi. Połączyć się z nimi, tak autentycznie. Wysłuchać co im leży na sercu.
Wiemy, że człowiekowi najbardziej potrzeba drugiego człowieka.


Bądźmy tym drugim człowiekiem.

Wesołych Świąt! Do Siego Roku 2015!

Danuta Świątek

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *