DPS

Bal karnawałowy w Parafii Świętego Jana Pawła II w Perth Amboy

Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Oficjalne rozpoczęcie karnawału przypada na dzień Trzech Króli czyli 6 stycznia, a zakończenie okresu zabaw wypada w Środę Popielcową. Kolorowa, radosna i kostiumowa tradycja karnawałowej zabawy, odbywa się od wielu lat również w Parafii Świętego Jana Pawła II w Perth Amboy, NJ.

Jak co roku, również i tym razem zabawę poprzedziła Msza Św. przygotowana przez dzieci z Polskiego CCD działającego przy parafii. Klasa VI przygotowała wstęp, czytania, modlitwę wiernych i psalm, przedszkolaki natomiast odważnie (już w karnawałowych strojach) składały dary na ręce Ojca Waldemara Łątkowskiego. Papież Franciszek ogłosił rok 2015 Rokiem Życia Konsekrowanego, dlatego też na koniec Mszy Św. zostały złożone kwiaty również na ręce Ojca Waldemara, w podziękowaniu za służbę w parafii osobom konsekrowanym.

Po zakończeniu uroczystości proboszcz zaprosił na karnawałową zabawę przygotowaną przez klasę VII i rodziców przedszkola. Bajkowe postacie wypełniły salę. Każde dziecko mogło samo przygotować karnawałową maskę, ozdabiając ją według upodobań. Przy specjalnie przygotowanym stole można było bawić się, rysować, malować oraz zrobić różne ozdoby. Dzieci mogły również oddać się w ręce artystom i przemienić swoje buzie w motylka, kotka lub inne postaci. Wszyscy uczestnicy mogli tańczyć, brać udział w grach i konkursach oraz wygrywać nagrody.

Dorota Nycz
Zdjęcia: Archiwum szkoły. Więcej zdjęć na stronie www.johnpaulsecond.com

dzieci_w_swoim_żywiole

karnawałowe_szaleństwo_(1)

Polonez

22

33

44

55

66

77

99

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *