Kuźnia kuglarzy, czyli o szkole w podkrakowskich Konarach

Wybory do samorzadu uczniowskiego

Szkoła w Konarach jest typowym przykładem placówki, gdzie i Pani Dyrektor, i nauczyciele przez nią zainspirowani poszli pod prąd transmisyjnemu nauczaniu. I, co jest oczywiste, osiągnęli sukces.

Nie sposób wyliczyć wszystkie antyschematyczne elementy modelu nauczania w tej placówce. Warto na pewno zajrzeć na stronę www.spkonary.pl, by przekonać się, jak nauczanie zamienić w uczenie, odtwórczość w twórczość, nudę w zainteresowanie.

Zajęcia dodatkowe? oczywiście, jest w czym wybierać:

Klub Kuglarzy

“Zapraszamy wszystkich, którzy marzą o tym, aby oszukać grawitację, chcą nauczyć się jak stworzyć balonowy świat albo spróbować zamknąć się w bance mydlanej. Zapraszamy wszystkich miłośników latających talerzy i adeptów zręczności. Zaczarujmy na godzinę świat tak, by był kolorowy, wirujący i latający!”

Klub Pytalskich

“Idealne miejsce dla wszystkich ciekawych życia i świata! Uwielbiamy pytać i dopytywać. Jedna, krótka odpowiedź to dla mas za mało, dlatego szukamy i badamy to, co nas interesuje. Każdy z nas w inny sposób widzi ‘jak się rzeczy mają’, dlatego doceniamy każdy pomysł i cenimy sobie różnorodność”

Klub Młodego Odkrywcy

“Zajęcia skierowane są do Młodych Odkrywców, którzy chcą zrozumieć świat oraz wyjaśniać zjawiska w nim zachodzące. Przeprowadzamy eksperymenty, doświadczenia, gramy, dyskutujemy”

I jeszcze Klub Szalonych Liczb, Eksperymenty Kuchenne, i wiele innych.

Dlaczego? Żeby każdy młody człowiek mógł realizować to, co go naprawdę interesuje, żeby chodził do szkoły z przyjemnością i żeby przy okazji rozwijania pasji uczył się też innych rzeczy.

Przeglądając stronę szkoły trudno nie uwierzyć deklaracjom Pani Dyrektor, że w tej szkole “Dziecko jest najważniejszą Osobą”.

Paweł Widomski
Zapraszamy do strony autora http://ciekawaszkola.pl

Zdjęcia: archiwum szkoly

Matematyka inaczej