DPS
No Comments

Bal Radia Rampa i roztrzygnięcie plebiscytu “Polak z Pasją”!

Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Radio RAMPA (www.RadioRAMPA.com) po raz drugi organizuje Plebiscyt “Polak z Pasją,” którego celem jest promocja młodych, przedsiębiorczych ludzi w Stanach Zjednoczonych. Wszyscy nominowani to osoby polskiego pochodzenia, które już odnoszą sukcesy w kierunku zawodowym. Pula nagród w plebiscycie to $3500 – nagrody umożliwić mają rozwój pasji w zawód.

Kto w tym roku stanie przed szansą wygrania Nagrody Głównej, Nagrody Publiczności oraz Nagrody Słuchaczy? Poznajcie nominowanych w Plebiscycie Polak z Pasją!

 

Sylwia-PtakSYLWIA PTAK – pisarka
Autorka tomiku wierszy „Linie Życia.” Patriotka. Osoba z bardzo wrażliwą duszą ale i mocną psychiką. Od trzech lat pracuje w Polsko-Słowiańskiej Federalnej Unii Kredytowej. Sylwia pragnie rozwijać pasję pisania poezji ponieważ uważa, że wiersze „zawierają dzieje duszy, która ma wymiar ponadczasowy.” W chwili obecnej, kolejna seria wierszy, opisująca rzeczywistość i emocje z drugiego rozdziału jej życia w Stanach Zjednoczonych, jest już gotowa i czeka na wydanie.

 

GRZEGORZ KOGUT – motocyklista

Grzegorz-Kogut

Motocyklista, współzałożyciel i prezes klubu motocyklowego „Eagle Knights.” Pasjonat motocykli, i podróży po świecie. Grzegorz na motocyklu przejechał już kraje Afryki, Europy, Azji i Australii. Obecnie jest właścicielem kilku salonów tatuażu w Nowym Jorku. Swoje ambicje realizuje także, jako muzyk, udzielając się w kilku zespołach metalowych. Eskapady Grzegorza można śledzić na bieżąco na jego podróżniczym blogu internetowym „Kogut’s Motorcycle Adventure” pod adresem www.motokogut.com.

Agata-KulisAGATA KULIŚ – wokalistka
Agata to wokalistka, autorka piosenek, stypendystka Berklee College of Music (Boston, USA). Do jej największych osiągnięć należą Ukończenie pierwszego roku Berklee College of Music z wyróżnieniem (Dean’s List); stypendium Włoskiego Instytutu Kultury we Florencji i w Rzymie; współpraca z Festiwalem Muzyki Filmowej w Krakowie, Operą Krakowską oraz z Filharmonią Krakowską. Obecnie pracuje nad debiutancką płytą, na której znajdzie się autorski materiał. W realizacji projektu pomagają Agacie jej wieloletni muzyczni idole, obecnie jej nauczyciele i mentorzy.

 

Natalia-KogutNATALIA LIASZKIEWICZ – artystka tatuażu
Jej rysunki zostały docenione przez doświadczonych artystów, dzięki czemu uzyskała profesjonalną praktykę i przeszkolenie w zawodzie. Przy wsparciu rodziny, otworzyła swój pierwszy salon tatuażu Beaver Tatoo, obsługiwany tylko i wyłącznie przez kobiety. Natalia, jako młoda artystka, wciąż rozwija swój talent i swój biznes. Cały czas szuka własnego stylu. Natalia wierzy w to, że ciało jest płótnem, ale jego powierzchnia jest bardzo limitowana. Dlatego też, każdy tatuaż powinien być starannie przemyślany.

Robert-BronchardROBERT BRONCHARD – pianista
Robert grywał w różnych salach koncertowych Nowego Jorku, m.in. Steinway Hall , Konsulat Generalny RP, Fundacja Kościuszkowska. Jako laureat konkursu organizowanego przez The Associated Music Teachers League (AMTL), cztery razy grał w Weill Hall w Carnegie Hall. Robert uczy w szkole KOBO Music Studio na Greenpoincie. Podobnie jak Fryderyk Chopin, Robert ma wielkie zamiłowanie do polskiego folkloru. Robert jest tancerzem oraz dyrektorem zarządu Polsko-Amerykańskiego Zespołu Folklorystycznego.

 

Milosz-PierwolaMIŁOSZ PIERWOŁA – podróżnik
Miłosz Pierwoła jest przewodnikiem i twórcą firmy EXP Adventures, prowadzi swoje strony internetowe, pisze dla dwóch magazynów internetowych, prowadzi swój video-program na YouTube i swój program w radio. Miłosz planuje, podejmuje i realizuje podróże marzeń dookoła świata. Swoich klientów zabrał już w podróż na trzy kontynenty i różne ich kraje. Podczas wypraw podróżuje sam i testuje najnowsze wynalazki podróżnicze jak i własną wytrzymałość. Podróże uwiecznia na filmach i fotografii, co stanowi kolejną jego pasję.

Renata-BonarRENATA BONAR – Aktorka
Aktorka, Profesjonalną tancerka i śpiewaczka z głosem operowym. Absolwentka The Lee Strasberg Theatre and Film Institute w Nowym Jorku. Obecnie studentka nowojorskiej szkoły tanecznej Peridance Center. Renata miała również zaszczyt pracować przy produkcji Boardwalk Empire, gdzie dostała swoją wymarzoną rolę w jednym z epizodów, grając hostessę u boku głównych aktorów Steve Buscemi i Kelly Macdonald. Renata następnie pracowała na planach filmowych The Amazing Spiderman 2, The Rewrite i Birdman.

 

Lukasz-ZiebaŁUKASZ ZIĘBA – tancerz
Obecnie jedyny polski tancerz występujący w Metropolitan Opera Ballet w Nowym Jorku. Przed rozpoczęciem kariery tanecznej, trenował gimnastykę̨ sportową. Absolwent programu stypendialnego szkoły The Ailey School w Nowym Jorku działającej pod Alvin Ailey American Dance Theatre, gdzie również̇ należał do Ailey Students Performance Group. Zwycięzca Dance World Cup 2012 w Villach, Austria oraz zdobywca ‘Best Solo Open Dance All Categories Award‘. Finalista 4-tej edycji You Can Dane – Po Prostu Tańcz.


Karolina BaclawskiCAROLINE BACŁAWSKI – Studentka Medycyny

Ambitna i młoda, dobrze zapowiadająca się studentka medycyny już od jesieni. Artystka malarstwa. Jej powołanie do medycyny i zawodu lekarza związane jest z bardzo personalną historią. W wieku sześciu lat, Caroline doznała wypadku, który za zawsze ją zmienił. Życie to wielki dar. Stąd też jej powołanie do bycia lekarzem, dlatego też w tej chwili jest w trakcie rekrutacji na studia związane z medycyną, co jest jej następną pasją.

 

Justyna-KuczajJUSTYNA KUCZAJ – Założycielka Waggin’ Wheels Express
Po ukończeniu Villanova University, rozpoczęła pracę w Ernst & Young – obecnie jest na stanowisku senior manager w grupie audytowej w Nowym Jorku. Justyna Kuczaj jest założycielką biznesu Waggin’ Wheels Express czyli taksówki dla psów – biznes nie tylko ułatwia życie ludziom pracującym i zajętym rodziną, przez udostępnianie im wysokiej jakości środku transportu dla ich psów, ale również pomaga bezdomnym psom przez donację jedzenia na podstawie aktywności klientów.

 

Zwycięzca Nagrody Głównej wybrany zostanie przez jury w składzie: Małgorzata Mazurek, stojąca na czele Katedry Polskiej na Columbia University w Nowym Jorku; Karolina Zmarlak, nowojorska projektantka mody polskiego pochodzenia; Elżbieta Sokołowski, prezes organizacji Polonia of Long Island; Marcin Wrona, korespondent telewizji TVN w USA; Marek Skulimowski, dyrektor firmy INGLOT Cosmetics w USA.

Rozstrzygnięcie plebiscytu nastąpi podczas balu Radio RAMPA, który odbędzie się 11 kwietnia 2015 roku, o godz. 7:30 p.m. w sali Grand Prospect Hall na Brooklynie. Podczas balu nie zabraknie Gości Specjalnych! Naszymi gośćmi honorowymi będą Rita Cosby, amerykańska dziennikarka polskiego pochodzenia, trzykrotna zdobywczyni nagrody Emmy, i Marcin Wrona, korespondent telewizji TVN w USA, założyciel radia RMF FM.

Zapraszamy! 11 kwietnia to również pierwsza sobota po okresie świąt wielkanocnych, jest to idealna pora aby w końcu potańczyć! Zabawa przewidziana jest od 7:30 p.m. Podczas balu dla gości przygotowana jest godzina koktajlowa z ciepłym bufetem, pięciodaniowa kolacja, słodkości z motywem Radio RAMPA, open bar. Muzykę na żywo zapewni zespół Zambrowiacy. Cena biletu to $150. Przy stoliku zasiada 10 osób, zachęcamy więc do rezerwacji!

Dzwońcie do Radio RAMPA: 917 – 688 – 2424 lub 646-481-8598

piszcie: Bal@RadioRAMPA.com lub odwiedźcie nasza stronę www.RadioRAMPA.com

Bilety dostępne są na stronie www.RampaBilety.com

 

PzP 2015 Poster 2015

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *