Dwujęzyczne dziecko a proces akulturacji – spotkanie z Moniką Herrerą

W ramach w ramach projektu “W naszym domu mówimy po polsku!” , 23 marca, odbyło się w Bibliotece Publicznej na Ridgewood w Nowym Jorku, kolejne spotkanie z Moniką Herrerą. Tym razem głównymi wątkami spotkania były problemy dwujęzycznego dziecka w procesie jego akulturacji, czyli przystosowywania się do nowej kultury, w którym przyszło mu mieszkać, oraz wartości wynikające z uczęszczania dziecka do polsko – angielskiej klasy w szkole publicznej.

Zapraszamy do obejrzenia filmowej relacji ze spotkania.

Zdjęcia: Andrzej Cierkosz
Montaż: Marta Kustek

Monika Herrera – MSED, doktorantka Bilingual School Psychology Program at QC, CUNY, NY, dyrektor dwujęzycznego przedszkola Kopciuszek na Ridgewood w Nowym Jorku.

logotypmsz_a_kolor_small

Spotkanie zrealizowane było w ramach projektu “W naszym domu mówimy po polsku!” współfinansowanego przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych w ramach konkursu na realizację zadania „Współpraca z Polonią i Polakami za granicą.